havadurum

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! Emeklilerin Bayram İkramiyesi 3 Bin Lira Olacak

Emeklilerin bayram ikramiyesi 3 bin lira oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu mitinginde emeklilere müjdeyi verdi.

2213

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi partisinin Ordu mitinginde emeklilere müjdeli bir haber verdi. Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin yüzde 50 artışla 3 bin lira olacağını duyurdu.

Bayram ikramiyesi kimlere ödenecek?

Erdoğan’ın açıkladığı bayram ikramiyesinden, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar yararlanacak. Ayrıca, şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de bayram ikramiyesi alacak.

Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Emeklilerin bayram ikramiyesi, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılacak. Ramazan Bayramı, 10 Nisan itibarıyla idrak edilecek. Emekliye bayram ikramiyeleri ise bayramdan önceki hafta hesaplara geçiyor. Dolayısıyla 1-9 Nisan tarihleri aralığında bütün emekliler ilk ikramiyeleri almış olacak. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

Emeklilerin bayram ikramiyesi ne kadar oldu?

Emeklilerin bayram ikramiyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına göre yüzde 50 artışla 3 bin lira oldu. Bu, emeklilerin bayram ikramiyesinin tarihindeki en yüksek rakam olduğu anlamına geliyor. Emekliler, bu yıl iki bayramda toplam 6 bin lira ikramiye alacak.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş