havadurum

Minikler mezuniyet sevinci yaşadı

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi, 17 Ekim 2023 tarihinde başlattığı 2023-2024 dönemi programını öğrencilerle beraber neşeyle kutladı.

608

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi, 2023-2024 eğitim öğretim dönemini 2702 üye sayısıyla beraber neşe ve coşkuyla kutladı. Çocuk Kültür Evi 2023-2024 dönemi programını, farklı yaş gruplarına yönelik olarak hazırladığı robotik/kodlama, ritim ve orkestra branşlarında grup atölyeleri; piyano ve keman enstrümanlarında bireysel çalgı atölyeleriyle devam etti Çocukları çok yönlü olarak desteklemeyi hedefleyen Kültür Evi, etkinlik programlarını ise “Film Günleri”, “Öykü Günleri”, “Sanatçı Buluşmaları” ve “Okul Buluşmaları” başlıklarıyla çocuklar keyifli anlar yaşadı.

Film Günleri etkinliği düzenlendi

Çocuk Kültür Evi’nin dönem boyunca her hafta cuma günleri gerçekleştirilen “Film Günleri” etkinliği kapsamında 8 yaş ve üzeri çocuklarla nitelikli çocuk filmleri izlenip ardından bir film okuma atölyesi gerçekleştirildi.

Öykü Günleri ile keyifli anlar yaşandı

Kentte okuma kültürünü desteklemek ve çocukların okuma serüvenine keyifli bir başlangıç yapmalarının yolunu açmak hedefiyle programa dahil edilen “Öykü Günleri” etkinliği dönem boyunca her hafta Çarşamba günleri 1.sınıfa devam eden çocuklarla yürütüldü.

Çeşitli etkinlikler düzenlendi

Okullardan gelen talepler üzerine programlanan “Okul Buluşmaları” etkinliği kapsamında ise konuk okulların öğrencileriyle müzik, robotik/maker gibi alanlarda çeşitli atölyeler ve etkinlik programları gerçekleştirildi.

Sanatçılar öğrencileri ziyaret etti

“Sanatçı Buluşmaları” etkinliği kapsamında ise çocuklar, çeşitli disiplinlerden sanatçılarla Çocuk Kültür Evi’nde bir araya gelerek farklı sanat alanlarıyla ilgili bilgi ve deneyim edinme fırsatı buldular. Etkinlik kapsamında çocuklar, kasım ve aralık aylarında Karagöz oyuncusu Hasan İlker Yıldırım, şubat ve mart aylarında tiyatro sanatçısı Hakan Polacanlı, nisan ve mayıs aylarında ise pantomim sanatçısı Ünal Pekel ile bir araya geldi.

Yıl boyunca kütüphane aktif olarak kullanıldı

Çocuk Kültür Evi’nin 4500’ün üzerine kitap ve görsel-işitsel materyal kapasitesine sahip olan kütüphanesi, sezon boyunca çocuklar tarafından aktif olarak kullanıldı ve kütüphanede günlük kullanımın dışında yürütülen ödünç kitap sistemi kapsamında Ekim 2023-Mayıs 2024 tarihleri arasında toplam 1457 ödünç kitap işlemi gerçekleşti.

Etkinlikler sona erdi

Kültür Evi’nin neşeli, yaratıcı ve renkli içerikleriyle çocukları çok yönlü olarak desteklemeyi hedeflediği; öğrenmeyi, bağımsızlığı ve yaratıcılığı teşvik eden eğlenceli programı, atölye katılımcısı çocuklara Çocuk Kültür Evi eğitmenleri ve koordinatör Evren Aldoğan tarafından katılım belgelerinin verilmesinin ardından 1 Haziran ve 6 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen “Yıl Sonu Konseri ” ve “Yıl Sonu Buluşması” etkinlikleri ile sona erdi.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş