havadurum

Leylek Yaren 13. Kez Adem Amca'nın Yanında! Bu Sefer Kaç Yavru Var?

Her yıl göç mevsiminde Adem Amca’nın yanına gelen Yaren leylek ve eşi Nazlı’nın 4 yavrusu oldu.

672

Bursa'nın Karacabey ilçesindeki Eskikaraağaç köyünde yaşayan balıkçı Adem Yılmaz ile leylek Yaren arasındaki olağanüstü dostluk 13. yıla girdi. Her yıl göç mevsiminde Afrika'dan Türkiye'ye gelen Yaren, bu sene de Adem Amca'nın yanına konarak onu ve köy halkını sevindirdi.

Yaren ve Adem Amca'nın Hikayesi

Yaren ve Adem Amca'nın hikayesi 13 yıl önce başladı. O sene Yaren, yaralı halde Adem Amca'nın bahçesine düştü. Adem Amca onu iyileştirdi ve Yaren de o günden beri her yıl Adem Amca'nın yanına gelmeye başladı. Hatta Adem Amca'nın kayığına konarak onunla birlikte göle açılıyor. Bu olağanüstü dostluk, Türkiye'nin dört bir yanından ve hatta yurt dışından ziyaretçileri köye çekiyor.

Bu Sefer Kaç Yavru Var?

Yaren bu sene de eşi Nazlı ile birlikte geldi. Çiftin bu sene 4 yavrusu var. Yavru leylekler de Adem Amca ve köy halkı tarafından sevgiyle karşılandı.

Köyün Maskotu Haline Geldi

Yaren, Eskikaraağaç köyünün maskotu haline geldi. Köylüler onu ve yavrularını korumak için ellerinden geleni yapıyor. Hatta Yaren için özel bir yuva da yapıldı.

Yaren ve Adem Amca'nın Dostluğu Sosyal Medyada da Konuşuluyor

Yaren ve Adem Amca'nın dostluğu sosyal medyada da büyük ilgi görüyor. Onların fotoğrafları ve videoları binlerce kez beğeniliyor ve paylaşılıyor.

Yaren Ne Zaman Göç Edecek?

Yaren ve yavruları, havalar soğumadan önce Afrika'ya göç edecek. Adem Amca ise onları uğurlamak için sabırsızlanıyor.

(YUNUS ERZİNCANLI)
Paylaş