DOLAR 28.8741 %-0.01
EURO 31.5371 %0.08
G.ALTIN 1892.9174 %0.18
BITCOIN 37714.31 %-0.10
ETHERIUM 2047.8895 %0.14
BIST100 7948.6 %0.23
havadurum

Makarna Mehmet son yolculuğuna uğurlandı

Çanakkale'nin Makarna Mehmet'i Mehmet Dağaşmaz, son yolculuğuna uğurlandı.

942

Çanakkale'nin sevilen isimlerinden biri olan ve kentin belleğinde bir yer edinen "Makarna Mehmet" lakabıyla bilinen Mehmet Dağaşmaz, ani ölümü ile sevenlerini yasa boğdu. Dağaşmaz, Yalı Camii'nde öğle namazına mütakiben kılınan cenaze namazının ardından Çanakkale Şehir Mezarlığı'na defnedildi

Ani ölümü yasa boğdu

Çanakkale'de "Makarna Mehmet" lakabıyla bilinen Mehmet Dağaşmaz hayata gözlerini yumdu. Kentte birçok kesimin sevilen abisi olan Dağaşmaz, İnsan Hakları Derneği üyesiydi. Öte yandan Türkiye'nin 70'li, 80'li yıllarda yaşanan karanlık döneminde devrimci hareket içerisinde yer alarak, baskıcı ve oldukça katı olan bu süreçte tavrını ve duruşunu değiştirmeyenlerdendi. Yaşamı boyunca da devrimci ve ilerici mücadeleyi hayatının bir parçası olarak yaşadı. Ani ölümü ile sevenlerini yasa boğan Dağaşmaz, Yalı Camii'nde öğle namazına mütakiben kılınan cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığı'na Çanakkale defnedildi.

Cenaze törenine yoğun katılım

Gerçekleştirilen cenaze törenine; Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökgan, Çanakkale Belediye Başkan Vekili M. İrfan Mutluay, CHP Çanakkale İl Başkanı Doğan Ateş, Çanakkale İl Başkanı Doğan Ateş, CHP Parti Meclis Üyesi Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Can Ergun, Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen, siyasi parti üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kentliler yoğun katılım sağladı.

Akıllarda Makarna Mehmet olarak kalacak

Dağışmaz, akıllarda Çanakkale'nin devrimci abisi Makarna Mehmet olarak kalacak. Çanakkale OLAY Gazetesi ailesi olarak sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
(Dilan Kaynak)

Paylaş