havadurum

Erkek, “CHP'li belediyeler kadın ve erkek eşitliğinin güvencesidir"

CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, Yerel Yönetimlerde Eşitlik Politika Belgesi'ni imzalayarak, “Kadın erkek eşitliğinin temel bir insan hakkı olduğunu asla unutmayacağız” dedi.

850

CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Yerel Yönetimlerde Eşitlik Politika Belgesi'ni imzaladı. CHP'li Erkek, kadın ve erkek eşitliğinin en temel insan hakkı olduğunu söyledi.

“Kadın ve erkeğin eşit olmadığı bir toplumun yükselmesinin mümkün olmadığını biliyoruz”

Yerel yönetimlerde kadın ve erkek eşitliği eylem planını hayata geçireceklerini belirten Erkek, şu ifadelere yer verdi, "Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin en temel projesi ve en önemli vizyonu kadın erkek eşitliğidir. Bizler kadın ve erkeğin eşit olmadığı bir toplumun yükselmesinin mümkün olmadığını biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partili belediyeler kadın ve erkek eşitliğinin güvencesidir, özgürlüğün güvencesidir. Her türlü ayrımcılığa ve şiddete karşı mücadelenin güvencesidir. Çanakkale yerelinde de eşitlik eylem planı hazırlayacağız ve mutlaka hayata geçireceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel yönetimlerde eşitlik politika belgesini hep birlikte imzaladık. Kadın erkek eşitliğinin temel bir insan hakkı olduğunu asla unutmayacağız."

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş