DOLAR 27.424 %1.64
EURO 28.9886 %1.63
G.ALTIN 1652.5115 %0.34
BITCOIN 26543.11 %1.19
ETHERIUM 1630.6762 %2.30
BIST100 8266.19 %1.64
havadurum

Ekrem İmamoğlu ‘yeniden’ aday!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yeniden adaylığını koyduğunu açıkladı.

3073

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, değişim isteğini bir kez daha dile getirerek İstanbul’da yeniden aday olacağını açıkladı. CHP’de süren değişim çalışmalarının başında gelen Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen basın açıklamasında İstanbul’u savunmak için bir kez daha yola çıkacağını açıkladı. İmamoğlu sözlerinde “İstanbul'u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum. 16 milyona eşit hizmet götürmek için yola çıkıyorum. 2019'da olduğu gibi CHP'li yol arkadaşlarımla, farklı partilere gönül veren İstanbullularla tekrar İstanbul ittifakını kurmaya geliyorum” ifadelerine yer verdi.

“İstanbul’u kazanmak Türkiye’yi kazanmaktır”

İstanbul’u kazananın Türkiye’yi kazanacağını dile getiren İmamoğlu, “İstanbul'un sorunlarını çözmek Türkiye'nin sorunlarını çözmektir. Şehrimizde tahammülü imkansız olan bir nüfus sorunu vardır. 2024 yerel seçimleri iktidarın fütursuzluğuna cevap yeri olacaktır. Bu da benim anladığım şekliyle İstanbul'u kazanmak Türkiye'yi kazanmaktır. İstanbulla Türkiye'yi mühürlü görüyorum. Kendimi İstanbulla mühürlü görüyorum” ifadelerini kullandı.

“Artık Cumhuriyet Halk Partisi seçim kaybetmemeli”

Köklü değişimin özellikle üzerinde duran ve CHP’nin ikinci parti olmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatan Ekrem İmamoğlu, “Artık Cumhuriyet Halk Partisi seçim kaybetmemeli. CHP 2. parti olmakla övünemez. Önümüzdeki seçimlerde sadece belediye başkanlıklarını değil belediye meclislerini de kazanmalıyız. Bunun için hep beraber çalışmalıyız” ifadelerini kullanarak birlik ve beraberliğin önemine yer verdi.

“Değişim ve dönüşüm gerekiyor”

Basın açıklamasında sorulan sorulara yanıt veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu CHP’de değişimler için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun değişim ve dönüşüm sürecinin liderliğini yaparak partinin tüm kadrolarıyla yenilenmesiyle süreci hazırlaması gerektiğinin gerekli olduğunu dile getirdi.

(Esra Güller, fotoğraf AA)

Paylaş