havadurum

ÇOMÜ Geleneksel Bahar Şenlikleri açılışı gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Bahar Şenlikleri’nin açılış töreni gerçekleştirildi.

628

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bahar Şenlikleri geleneksel açılış töreni Anafartalar Yerleşkesinde düzenlendi. Birbirinden farklı etkinlikler ve konserleri öğrencilerle buluşturacak bahar şenliklerinin geleneksel açılış törenine Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Protokolü, ÇOMÜ Yöneticileri, akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı.

Öğrenciler etkinliklere davet edildi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, “Bugün resmi Bahar Şenlikleri açılışımızı yapıyoruz. Hazırlık süreci ve organizasyon aşamasında iç ve dış paydaşlarımızın emekleri çok büyük. Bugün itibariyle Anafartalar yerleşkesinde şenlikler başlıyor. Tüm öğrenci arkadaşlarımızı etkinliklerde aktif olarak yer almalarını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Şarkı ve danslarla başladı

Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencilerinin şarkı ve dans performansları, Unicar ve DJ performansı ile devam eden açılış programında; spor ve bahar şenliklerinde katkı sunanlara teşekkür belgeleri takdim edildi ve öğrencilerle birlikte pasta kesildi.

(SAİM TUNÇMAN)
Paylaş