havadurum

Çanakkale Hava Durumu 7 Nisan Pazar

Çanakkale'ye seyahat etmeyi planlıyorsanız, 7 Nisan hava durumunu göz önünde bulundurmanızda fayda var. Özellikle Bozcaada'ya gidecekseniz, kuvvetli rüzgara karşı hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz.

760

Çanakkale'nin tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan ilçesi Bozcaada, nisan ayında da rüzgarlı havasıyla kendini gösterecek. 7 Nisan Cuma günü için beklenen hava durumuna göre, Bozcaada'da kuvvetli kuzeydoğu rüzgarı hakim olacak.

Çanakkale Merkez'de Sıcaklık 19 Derece:

7 Nisan Cuma günü Çanakkale merkezde parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Accuweather'a göre en yüksek sıcaklık 19 derece, en düşük sıcaklık ise 8 derece olarak tahmin ediliyor. Bu, nisan ayının ortalamasına yakın bir sıcaklık. Yine de, akşam saatlerinde hava sıcaklığının düşeceğini ve 10 derecenin altına inebileceğini göz önünde bulundurmak önemli.

Bozcaada'da Kuvvetli Kuzeydoğu Rüzgarı:

Bozcaada, nisan ayında kuvvetli kuzeydoğu rüzgarıyla biliniyor. 7 Nisan Cuma günü de bu durum değişmeyecek. Rüzgarın saatteki hızı 26 kilometreyi bulacak. Bu da denizde dalgaların yükselmesine ve fırtınalı bir havanın oluşmasına neden olabilir. Bozcaada'ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, rüzgara karşı hazırlıklı olmanızı ve deniz ulaşımının etkilenebileceğini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Gece Sıcaklıkları Düşecek:

Çanakkale'de gece sıcaklıkları 7 Nisan Cuma günü düşecek. En düşük sıcaklık Çanakkale merkezde 8 derece, Bozcaada'da ise 6 derece olacak. Özellikle gece dışarı çıkmayı planlıyorsanız, yanınıza kalın giysiler almanızda fayda var.

Hafta Sonu Hava Durumu:

Çanakkale'de hafta sonu da parçalı bulutlu hava hakim olacak. Cumartesi günü en yüksek sıcaklık 20 derece, pazar günü ise 21 derece olacak. Hafta sonu için planlarınız varsa, hava durumunun çok değişmeyeceğini ve güneşli bir havanın tadını çıkarabileceğinizi söyleyebiliriz.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş