havadurum

Balıkesir ve Çanakkale Odaları İş Birliğinde Buluştu

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula ve Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Yarış, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu'nu ziyaret etti.

391

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula ve Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Yarış'ı ÇTSO Kongre Fuar Merkezi'nde ağırladı. Semizoğlu, ziyaretleri sırasında Güney Marmara Bölgesi'ndeki işbirliği potansiyelini değerlendirdiklerini belirtti.

Tarihi ve Ticari Bağlar Güçleniyor

Semizoğlu, tarih boyunca Çanakkale ve Balıkesir'in sıkı bir ilişki içinde olduğunu vurgulayarak, her iki şehrin de ticaret ve kültürel alışverişte önemli roller üstlendiğini ifade etti. Coğrafi konumlarından, marka değerlerine ve ürün çeşitliliğine kadar birçok ortak noktalarının bulunduğunu dile getiren Semizoğlu, bölgelerinin adının TR 22 olarak anıldığını ve bu bölgede birlikte pek çok planı hayata geçirdiklerini belirtti.

Rekabet Gücünü Artıracak Ortak Hedefler

Semizoğlu, bölgesel planlamalarının rekabet gücünü artırmayı ve sosyal-ekonomik kalkınmayı desteklemeyi amaçladığını belirterek, Çanakkale ve Balıkesir'in işbirliğiyle bu hedeflere ulaşacaklarını ifade etti. Ziyaret sırasında, bölgenin kalkınması için gerekli adımları ve işbirliği potansiyelini masaya yatırdıklarını söyledi.

Teşekkür ve İşbirliği Vurgusu

Semizoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Balıkesir Ticaret Odası ve Sanayi Odası başkanlarına teşekkür etti ve işbirliğinin daha da güçlenerek devam etmesini dilediğini belirtti.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş