havadurum

Atatürk'ün Hayallerini Anlatan "Bir Cumhuriyet Şarkısı" Filmi Vizyona Giriyor!

Heyecanla beklenen “Bir Cumhuriyet Şarkısı” filmden ilk görüntüler yayımlandı! Ertan Saban Atatürk’e hayat verdi.

831

1930'lu yıllar Türkiye'sine ayna tutan ve Cumhuriyet'in ilk yıllarını anlatan "Bir Cumhuriyet Şarkısı" filmi 29 Ekim'de vizyona girecek. Yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın'ın oturduğu filmin senaryosu BKM yazı ekibi tarafından kaleme alındı. Filmde Ertan Saban, Mustafa Kemal Atatürk'e hayat verirken, Ahmet Adnan Saygun'u Salih Bademci, Münir Hayri Egeli'yi Ahmet Rıfat Şungar canlandıracak.

Filmde Neler Olacak?

Film, 1930'lu yıllar Türkiye'sinde geçen ve Cumhuriyet'in ilk yıllarını anlatan bir dram filmi. Filmde, Ahmet Adnan Saygun ve Münir Hayri Egeli gibi Türk musikisinin önemli isimlerinin hikayeleri anlatılacak. Ayrıca, Mustafa Kemal Atatürk'ün bu isimlere verdiği destek ve Cumhuriyet'in sanat alanındaki atılımları da filmde yer alacak.

Filmin İlk Görüntüleri Yayımlandı!

Filmin ilk görüntüleri geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Yayımlanan görüntülerde, Ertan Saban'ın Mustafa Kemal Atatürk'e olan benzerliği dikkat çekiyor. Görüntülerde ayrıca, 1930'lu yıllar Türkiye'sinin atmosferi de başarıyla yansıtılıyor.

Filmi Kimler İzlemeli?

"Bir Cumhuriyet Şarkısı" filmi, Cumhuriyet'in ilk yıllarına ilgi duyan ve Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden gitmek isteyen herkese hitap ediyor. Ayrıca, Türk musikisiyle ilgilenenler için de film izlenmeye değer bir yapım.

Merak Edilen Sorular

Filmin çekimleri nerede yapıldı?

Filmin çekimleri Ankara, İstanbul ve İzmir'de yapıldı.

Filmin müzikleri kim tarafından bestelendi?

Filmin müzikleri Fahir Abdiyeoğlu tarafından bestelendi.

Filmin bütçesi ne kadar?

Filmin bütçesi 20 milyon TL.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş