havadurum

Üniversite sanayi iş birliği güçleniyor

Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi İle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi arasında sanayi-üniversite ilişkilerini güçlendirecek olan iş birliği protokolü imzalandı.

1862

Üniversite sanayi iş birliği güçleniyor

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ve Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Ersoy arasında imzalanan protokol sırasında, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Çanakkale OSB Müdürü İlçin Ayan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Dr. Savaş Gürdal, Dr. Öğr. Üyesi Fırat Alatürk ve Dr. Öğr. Üyesi Fatih Sezer de hazır bulundu. İmzalanan protokol kapsamında Çanakkale OSB bünyesinde faaliyet gösteren firmaların test ve analiz ihtiyaçlarına ÇOBİLTUM tarafından destek olunacak ve test ve analiz ücretlerinde indirim sağlanacak.

“Üniversite-sanayi işbirliğinin önemini her zaman vurgulamaktayız”

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu; "Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak, bölgemizin kalkınmasına katkıda bulunmak için her zaman üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bu imzalanan protokol ile Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren firmalarımızın test ve analiz ihtiyaçlarını karşılamak için Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezimiz (ÇOBİLTUM) tüm imkânlarını seferber edecek. Bu sayede firmalarımız hem zamandan tasarruf edecek hem de daha uygun fiyatlarla test ve analiz yaptırabilecekler. Üniversite-sanayi işbirliğinin önemini her zaman vurgulamaktayız. Bu protokolün de bu iş birliğini daha da güçlendireceğine inanıyoruz" sözlerine yer verdi.

“Rekabet gücünün artmasını ve daha da büyümelerini hedefliyoruz”

Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Ersoy ise "Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi olarak, firmalarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için her zaman yeni çözümler arıyoruz. Bu kapsamda, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile imzaladığımız bu protokol ile firmalarımızın test ve analiz ihtiyaçlarının daha hızlı ve daha uygun fiyatlarla karşılanmasını sağlayacağız. Bu sayede firmalarımızın rekabet gücünün artmasını ve daha da büyümelerini hedefliyoruz. Üniversite-sanayi işbirliğinin önemini biliyoruz ve bu protokolün de bu iş birliğine önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu.

(DAMLA YELTEKİN)
Paylaş