havadurum

Prof. Dr. Naci Görür: "Halkımız Siyasilerden Deprem Önlemleri Talep Etmelidir"

Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye'nin deprem gerçeğiyle yüzleşmesi gerektiğini belirterek bir kez daha dirençli kentler çağrısı yaptı. Görür, "Depremde yıkılan evleri yenileyeceğiz, sizi aç susuz bırakmayacağız" söyleminin yetersiz olduğunu ifade ederek, kentlerin deprem dirençli hale getirilmesi gerektiğini vurguladı.

901

Türkiye'nin deprem gerçeğiyle yüzleşmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Naci Görür, Maraş depremleri sonrasında deprem dirençli kentler konusunda önemli bir çağrıda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Görür, depremin Türkiye için kaçınılmaz bir gerçek olduğunu ve bu gerçekle başa çıkmanın yolu olan deprem dirençli kentlerin oluşturulması gerektiğini dile getirdi.

Deprem Türkiye için kaçınılmaz

Görür, "Arkadaşlar, halkımızın ve yöneticilerimizin pek fark etmediği bir gerçeği tekrar hatırlatmak istiyorum. Çoğumuz bugün deprem deyince Şubatta olan depremlerin sırtımıza yıktığı sorunları düşünüyoruz. Halbuki o depremler daha yeni oldu, zararlarını yeni görüyoruz. Daha önce yoktu ki! Gerçek olan bir deprem ülkesi olduğumuz. Biz ona çare arıyoruz. Bugün yıkılan yerleri tekrar yapmak, halkımızı aç susuz bırakmamak çare değil. Ülkemizi deprem dirençli bir ülke haline getirmediğiniz sürece er veya geç daha güçlü afetlerle karşılaşacağız ve çok sayıda canımızı kaybedeceğiz. Karşımıza lütfen depremde yıkılan evleri yenileyeceğiz, sizi aç susuz bırakmayacağız edebiyatı ile çıkmayın. Asıl sorun o değil, tabii ki onu yapacaksınız. Önemli olan deprem gelmeden önce kentlerimizi deprem dirençli yapmak. Benim cefakar halkım siyasilerden bunu talep etmelidir, sevgiyle” dedi.

(Damla Yeltekin)

Paylaş