DOLAR 31.1445 %0.15
EURO 33.8335 %0.06
G.ALTIN 2035.8408 %0.20
BITCOIN 57178.4306 %4.99
ETHERIUM 3238.1544 %1.66
havadurum

Öğretmenler Günü Kutlamaları Çanakkale’de Coşkuyla Gerçekleşti

24 Kasım Öğretmenler Günü, Çanakkale’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlik programı ile coşkuyla kutlandı.

739

Çanakkale’de 24 Kasım Öğretmenler Günü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik programı ile coşkuyla kutlandı. Programa Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sadi Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğretmenler Yemin Etti

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Yılmaz, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ve öğretmenlerin geleceği şekillendirdiğini belirtti. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin etmesinin ardından, Vahit Tuna Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Bin Yıllık Yoklama” isimli gösteri izlendi. Gösteride, Türk tarihinin önemli şahsiyetleri canlandırılarak öğretmenlerin rolü vurgulandı.

Emekli Öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi

Öğretmenler günü kutlama programında Vali İlhami Aktaş tarafından emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgesi verildi. Vali Aktaş, emekli öğretmenlere teşekkür ederek, öğretmenliğin bir ömür boyu süren bir görev olduğunu söyledi. Emekli öğretmenler de belgelerini alırken duygulu anlar yaşadı.

Öğretmenler Arası Deneme Yazma Yarışması Ödülleri

Programda ayrıca öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen “Öğretmen Olmak” konulu, Öğretmenler Arası Deneme Yazma Yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödüllerinin verilmesinin ardından öğretmenler günü etkinliği toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. Yarışmada birinci olan öğretmen Ayşe Demir, öğretmenliğin bir sanat olduğunu ve öğretmenlerin hayat boyu öğrenmeye devam etmesi gerektiğini ifade etti. Yarışmada ikinci olan öğretmen Mehmet Yıldız, öğretmenliğin bir sevgi mesleği olduğunu ve öğretmenlerin öğrencilerine ilgi ve saygı göstermesi gerektiğini belirtti. Yarışmada üçüncü olan öğretmen Ali Can, öğretmenliğin bir sorumluluk mesleği olduğunu ve öğretmenlerin topluma örnek olması gerektiğini söyledi.

(Erhan Taylan)

Paylaş