havadurum

Kaçak Göçmen Operasyonunda Ayvacık ve Ezine'de 75 Kişi Yakalandı

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik ekipleri, Ayvacık ve Ezine ilçelerinde gerçekleştirdikleri operasyonda kaçak göçmenleri ve organizatörleri yakaladı.

760

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik ekipleri, Ayvacık ve Ezine ilçelerinde düzenledikleri operasyonda 75 kaçak göçmen ile 5 organizatörü yakaladı.

Eş Zamanlı Operasyonlarla Kaçakçılara Darbe

Göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, Ezine ilçesi Akçakeçili köyü Aktaş Ovası mevkiinde 34 ESL 915 ve 17 RA 900 plakalı araçlar durduruldu. Yapılan aramalarda Y.Ü., A.A., U.T. adlı organizatörler ile 26 kaçak göçmen yakalandı. Ayvacık ilçesinin Babadere köyünde ise 34 SG 3520 plakalı araç içerisinde göçmen kaçakçısı E.T. ile 5 kaçak göçmen, Korubaşı köyü Kuruçeşme mevkiinde durdurulan 45 ANN 004 plakalı kamyonet içerisinde göçmen kaçakçısı A.A. ile 6 kaçak göçmen, Naldöken köyü kavşağında durdurulan 34 EDG 438 plakalı kapalı kasa kamyonet içerisinde ise 38 kaçak göçmen ele geçirildi.

Organizatörler Adli Makamlara Sevk Edildi

Operasyon kapsamında yakalanan organizatörler, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, toplam 75 kaçak göçmen ise Ayvacık'taki Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

(İHA)
Paylaş