havadurum

Çanakkale Toplumsal Cinsiyet Eşitliği eğitimlerine hazırlanıyor

Çanakkale Belediyesi, toplumda cinsiyet eşitliği bilincinin geliştirilmesi ve ayrımcılığın önlenmesi amacıyla önemli bir adım atıyor. 

1278

Çanakkale Belediyesi, Kadının İnsan Hakları Derneği (KİH) ile iş birliği protokolünü yenileyerek, toplumsal cinsiyet eşitliği seminerleri düzenlemeye hazırlanıyor. 14-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan seminerlerde, 400 belediye personeline toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda bilgilendirme yapılacak. Yaklaşık 4 saat sürecek olan seminerlerde, eşitlik konusundaki yasal haklar, ilgili mevzuat, toplumsal cinsiyet rollerinin bireyler ve toplum üzerindeki etkileri ile eşitliğin sağlanması için mücadele yolları ele alınacak.

Örnek marka olmak hedefleniyor

Seminerler, Kadının İnsan Hakları Derneği uzmanları tarafından gerçekleştirilecek. Devam eden süreçte tüm belediye personellerinin toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda eğitimleri tamamlanacak. Seminerlerle birlikte, çalışanların eşitlik konusundaki farkındalığının artırılması ve belediyenin kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi hedefleniyor. Ayrıca, toplumsal cinsiyet eşitliği seminerlerinin gelecek dönemde Kent Konseyi, üniversite, dernekler, vakıflar, sendikalar gibi paydaşlarla da uygulanarak kent çapında eşitliğin sağlanması ve Çanakkale'nin kapsayıcılık konusunda tüm yerel yönetimlere örnek olacak marka bir kent olması hedefleniyor.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş