havadurum

Çanakkale Belediye Personeli Mehmet Yılmaz, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Çanakkale Belediyesi Su İşleri Müdürlüğünde görevli Mehmet Yılmaz, belediye binası önünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

891

Çanakkale Belediyesi Su İşleri Müdürlüğünde görevli Mehmet Yılmaz, son yolculuğuna uğurlandı. Mehmet Yılmaz için Çanakkale Belediyesi önünde düzenlenen törene Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Av. Muharrem Erkek, İYİ Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Burak Kunt, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye personelleri, Yılmaz'ın ailesi, sevenleri ve yakınları katıldı.

"Ailemizden bir kayıp..."

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Bu meydanda böyle toplanmak istemiyoruz ama bu bir takdir-i ilahi. İnançlı insanlar olarak bu sonları sabırla kabul etmek zorundayız. Mehmet Yılmaz kardeşimiz, Çanakkale Belediyesinde 2008 tarihinde işe girmişti. Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi mezunu olan arkadaşımız metal işlerinden mezun olduğu için ilk olarak Belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğünde Atölye Şefliğinde görevlendirilmişti. Oradan alt yapı hizmetleri için Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne geçmiş, daha sonra Su İşleri Müdürlüğünde sayaçların temini, takılması ve tamiri ile ilgili görevlerde bulunuyordu. Maalesef 13 Şubat tarihinde hayatını kaybetti. Bu binada, çalışma saatleri içerisinde yaşamını yitirmesi çalışanlarımızı ve bizleri derinden etkiledi ve üzdü. İyi bir emekçi arkadaşımızdı. Başarılı ve verimli bir personelimizdi. Bir yakınımızı, bir emekçimizi, çalışma ailemizden bir arkadaşımızı kaybettik. Ailesi ve kızı burada. Belediye olarak bizler de her zaman aileye destek olacağız. Çalışma ortamındaki arkadaşlarımız bizim ailemiz gibidir. Dolayısıyla biz bu kaybı ailemizden bir kayıp olarak görüyoruz. Ben tekrar, ailesinin ve tüm çalışma arkadaşlarının, hepimizin başı sağolsun diyorum. Hakkımız helal olsun” diye konuştu.

Yılmaz'ın naaşı, belediye önünde okunan duaların ardından Baklacı Camiinde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı. Çanakkale Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Çanakkale Belediyesi olarak değerli çalışma arkadaşımız Mehmet Yılmaz'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" denildi.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş