havadurum

Berke Saka, Paris 2024'e katılma hakkı kazandı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na katılım hakkı elden milli yüzücü Berke Saka’yı yayımladığı mesajla tebrik etti.

1712

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılım hakkı elde eden milli yüzücü Berke Saka, Türkiye Şampiyonası’nda 200 metre Bireysel Karışık yarışında elde ettiği dereceyle kota kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da bu başarıyı tebrik etti.

Berke Saka’nın Paris 2024 yolculuğu

Milli yüzücü Berke Saka, 200 metre Bireysel Karışık yarışında 1:58.20’lik derecesiyle B barajını geçerek Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılım hakkı elde etti. Bu büyük başarı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından yapılan açıklamayla duyuruldu. Berke’nin performansı, Dünya Su Sporları Birliği tarafından davet edilerek kotaya hak kazanmasını sağlamış oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı’ndan tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, milli yüzücü Berke Saka’yı tebrik etti. Bakan Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi; ‘’Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nın başlamasına sayılı günler kala gelen her başarı haberiyle heyecanlanıyor, bize bu heyecanı yaşatan her bir sporcumuzla da gurur duyuyoruz. Yüzmede erkekler 200m bireysel karışıkta daha önce geçtiği B barajı derecesiyle Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na kota alan Berke Saka'yı kutluyorum. Ülkemizi 100m sırtüstü yarışmasında da temsil edecek olan milli yüzücümüz Berke Saka’ya Olimpiyat Oyunları’nda başarılar diliyorum” dedi.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş