DOLAR 28.9215 %0.00
EURO 31.483 %0.00
G.ALTIN 1924.1107 %0.00
BITCOIN 38783.4693 %0.05
ETHERIUM 2093.6259 %0.11
BIST100 8026.27 %0.09
havadurum

Başkan Gökhan’dan CHP İl Başkanı Levent Gürbüz’e tebrik ziyareti

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Belediye Meclisi CHP grubu, CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz’ü ve yönetimini ziyaret ederek tebrik etti. Ziyaretleri için teşekkürlerini dile getiren Gürbüz, bundan sonraki çalışmalarında da daha çok çalışacaklarını ifade etti.

780

CHP Çanakkale 38'inci İl Kongresi'nde Levent Gürbüz, İl Başkanlığı seçimlerini kazanarak CHP İl Başkanı olarak seçildi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale İl Başkanı olarak seçilen Levent Gürbüz’ü tebrik etti. Tebrik ziyaretine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, CHP Grup Başkan Vekili Erdal Gezen, Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Uygun ve Meclis Üyeleri katılım sağladı.

“Başaracağımıza inanıyorum”

Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz, partiyi daha ileriye götürmek için çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirerek “Zorlu bir süreçten sonra İl Başkanı oldum. Umarım partimizi hep birlikte daha ileriye, daha iyi seviyeye ve yeniden rahat hale getirmek için çalışacağız, sizlerin de destekleriyle. Bu göreve talip olduk, umarım başaracağımıza inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

“Cumhuriyet Halk Partisi birlik içinde olacak”

Parti içerisinde birlik ve beraberliğin önemine yer veren Başkan Gürbüz, “Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyelerine, delegelerine, Kurultay delegelerine son derece güveniyorum. Son derece sağduyulu bir şekilde kurultaydan, en doğru sonucun çıkacağına inanıyorum. Bundan hiç şüphem yok. Birlik beraberlik dedik, ben böyle yola çıktım zaten. Hem seçildiğim süreçte, hem de seçildikten sonra geçen kısa sürede. Görüyorum ki bunun büyük ölçüde de başardığıma inanıyorum. Bundan sonra da Çanakkale’de Cumhuriyet Halk Partisi birlik içinde olacak” dedi.

“Alnımızın akıyla yerel seçimlerden çıkacağız”

İl Başkanı olmanın sorumluluğunun farkında olduğunu dile getiren ve yerel seçimlerden de başarıyla çıkacaklarına inandığını söyleyen Levent Gürbüz, “Gerçekten çok geniş bir kesimin desteğiyle çok yüksek bir oyla seçildim. Bunun sorumluluğunun ve getirdiği yükün de farkındayım. Ama kişiliğimle, tecrübemle bunun altından kalkabileceğime inanıyorum. Arkadaşlarımla çok iyi bir ekip oluşturduk. Çok hızlı şekilde çalışmaya başladık. Yerel seçimlerde de en doğru yöntemlerle en doğru adayları belirleyeceğiz. Ve alnımızın akıyla yerel seçimlerden çıkacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın” sözlerini kullandı.

“Demokratik bir seçim olmasını bekliyoruz”

CHP Çanakkale İl Başkanı olarak seçilen Levent Gürbüz’ü tebrik etmek için CHP Çanakkale İl Binasını ziyaret eden Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan “Hem Başkan olarak, hem de Belediye Meclisi’nin grubu olarak, hep beraber ilimizi il kongresi sonunda ziyarete geldik. Başkan ve yöneticilerimizi kutlamak için geldik. Bizde artık bölüm seçimleri tamamlandı, artık önümüzdeki haftalarda Kurultay var. Bundan sonra zaten muhtemelen tüzük kurultayı da ilan edildi. Kurultayımızda yeni parti meclisi seçilecek adaylar var. Demokratik bir seçim olmasını bekliyoruz. Ve buradan çıkacak sonuca da herkesin saygı göstermesini bekliyoruz. Ondan sonra yerel seçim çalışmaları başlatılacak” diye konuştu.

“Yerel seçimlerin kazanılması için çaba göstereceğiz”

Konuşmasında yerel seçimlere de yer veren ve yerel seçimlerin kazanılması için çalışmalarına devam edeceklerini dile getiren Başkan Gökhan “Çanakkale itibariyle yerel seçimleri almak açısından bir sıkıntımız yok. Bugüne kadar olmadı, bundan sonra da olacağını düşünmüyorum. Sonuç itibariyle adaylar belli. Ve sonra hep beraber el birliğiyle çalışmalara başlayacağız. Biz partimizin bize verdiği görevleri yerine getirmek konusunda alnımız ak. Onun için hep birlikte yerel seçimlere katılacağız ve kazanılması için çaba göstereceğiz” dedi.

Belediye Başkanlığına yönelik soruları cevapladı

Kendisine de yerel seçimlerde adaylığa dair soruların geldiğini ifade eden Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan “Benim her zaman bir görüşüm var. Bunu bir kez daha dile getirmek istiyorum. Ben bütün seçimlerin, adaylıkların, bütün üyelerin katılımıyla, ön seçimde tespit edilmesi noktasında düşüncem olduğunu herkes biliyor. Bu bağlamda bana da soruyorlar ‘Başkanım aday mısın?’ diye. Ben şu anda Belediye Başkanıyım, aday değilim. Ne zaman aday olurum? Partim ‘Hadi bakalım adaylar belli olsun’ derse veya ön seçim istiyorsa ben aday olurum” diyerek sorulara yanıt verdi.

(Esra Güller)

Paylaş