G.ALTIN 2100.8104 %-0.01
BITCOIN 63576.0803 %1.24
ETHERIUM 3479.4414 %0.27
DOLAR 31.4065 %0.12
EURO 34.0908 %0.09
havadurum

Ayvalık uzun süredir beklenen kapalı pazaryerine kavuşacak

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Altınova Pazaryeri’nin zemin dolgularının tamamlanarak çok yakında temel atma töreninin yakında hayata geçeceğini duyurdu.

1269

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Altınova’ya modern, kapalı bir pazaryeri kazandırmak için çalışmalara başladı. Başkan Ergin kapalı pazaryerinin yapımına başladıklarını belirterek, "Söz verdiğimiz gibi! Altınova’da modern kapalı pazaryerinin yapımına başladık ve zemin dolguları hızla devam ediyor. 8 bin 600 metrekare uzay çatılı kapalı alanda hizmet verecek yeni pazaryeri, 90’ın üzerinde beton blokla ayakta duracak. Ve çok yakında temel atma törenini gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Ayvalık’ın geleceğini inşa ediyoruz”

Altınova’da, tarım ve ticaretin yeni merkezi olarak adından bahsettirecek olan kapalı pazaryerinin 30 bağımsız dükkanıyla yedi gün hizmet verecek bir yaşam alanının yaratılacağını vurgulayan Belediye Başkanı Mesut Ergin “Geleceğin Ayvalık’ını, Ayvalık’ın geleceğini inşa ediyoruz. Altınova’mıza ve tüm memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Zemin dolgusunun tamamlanması ve temel atımının ardından pazaryerinde hız kesmeden yapım çalışmalarına başlıyoruz ve kısa süre içerisinde hizmete açılacak, tarım kenti Altınova’ya modern kapalı bir pazaryeri çok yakışacak. Mülkiyeti Ayvalık Belediyesi’ne ait olan alanda yapılacak olan Altınova Pazaryeri, gerek kırsal mahallerden pazara gelen vatandaşlarımız olsun, gerekse Altınova’da yaşayan vatandaşlarımızın çok sık kullandığı ve yenilenmesini istediği bir alandı. Altınova Modern Kapalı Pazaryeri’ni kısa sürede tamamlayıp, esnafımızın ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” sözlerine yer verdi.

(Erhan Taylan)

Paylaş