DOLAR 27.3861 %0.00
EURO 29.0664 %0.00
G.ALTIN 1627.647 %0.00
BITCOIN 26939.7645 %0.14
ETHERIUM 1674.7251 %0.45
BIST100 8334.94 %0.00
havadurum

Ankaralı Escobar yurt dışına çıkarken yakalandı

Ankaralı Escobar, yurtdışına kaçarken yakalandı! Suç örgütü liderinin ayakkabısında gizlenmiş paralar ortaya çıktı.

768

Ankara’nın Escobar’ı olarak bilinen suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan, yurtdışına kaçmaya çalışırken polis ekipleri tarafından Esenboğa Havalimanı’nda kıskıvrak yakalandı. Kaplan’ın ayakkabısının içerisine gizlenmiş 10 bin dolar ve 50 bin euro ele geçirildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü, suç örgütünün tüm unsurlarını çökertmeye yönelik çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

Ankaralı Escobar Kimdir?

Ayhan Bora Kaplan, Ankara’nın önemli organize suç örgütü liderlerinden birisidir. Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçları ve benzeri suçlar işlediği iddia edilen Kaplan, Ankara eğlence dünyasının da patronu olarak tanınmaktadır. Sosyal medyada düğün salonlarında ve eğlencelerde çok fazla görüntüsü bulunan Kaplan, Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar’a benzetilerek Ankaralı Escobar lakabını almıştır.

Ankaralı Escobar Nasıl Yakalandı?

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Ayhan Bora Kaplan’ın yurtdışına kaçacağı bilgisine ulaştı. Kaplan’ın takibe alındığı ve Esenboğa Havalimanı’na giderken gerçekleştirilen operasyonla yakalandığı belirtildi. Kaplan’ın koruması ve şoförü ile birlikte gözaltına alındığı, yapılan aramalarda ayakkabısının içerisine gizlenmiş 10 bin dolar ve 50 bin euro paranın bulunduğu ifade edildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü, suç örgütünün tüm unsurlarını çökertmeye yönelik çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

Ankaralı Escobar Hakkında Neler Söylendi?

Ankara’nın Escobar’ı olarak bilinen Ayhan Bora Kaplan’ın yakalanması, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Bazı kullanıcılar, Kaplan’ın lüks yaşantısını ve eğlence görüntülerini paylaşarak eleştirdi. Bazı kullanıcılar ise Kaplan’ın yakalanmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Ankara Valisi Vasip Şahin de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ankara Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan başarılı operasyon sonucunda organize suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet teşkilatımızın bu başarılı operasyonunu kutluyor, tüm emniyet mensuplarımızı tebrik ediyorum.” dedi.

Ankara’nın Escobar’ı olarak bilinen suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan, yurtdışına kaçmaya çalışırken polis ekipleri tarafından Esenboğa Havalimanı’nda kıskıvrak yakalandı. Kaplan’ın ayakkabısının içerisine gizlenmiş 10 bin dolar ve 50 bin euro ele geçirildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü, suç örgütünün tüm unsurlarını çökertmeye yönelik çalışmaların devam ettiğini duyurdu. (Haber Merkezi)

Paylaş