DOLAR 28.9215 %0.00
EURO 31.4857 %0.00
G.ALTIN 1924.1107 %0.00
BITCOIN 38811.2195 %0.12
ETHERIUM 2093.9121 %0.12
BIST100 8026.27 %0.09
havadurum

30 gönüllü Bursa'da hazır bulundu

Çanakkale Bisiklet Platformu'nun 30 Gönüllüsü, Nilüfer Belediyesi'nin daveti üzerine Mysia Yolları'nda pedallamak üzere Bursa'da hazır bulundu.

1154

Çanakkale Bisiklet Platformu, Bursa'da bir dizi doğa etkinliğinde yer aldı. Gerçekleşen program kapsamında Ertan Ayçetin Bisiklet Evi'nde kamp atıldı, Gölyazı Mahallesi'nde tarihi ve kültürel gezi düzenlendi, Uluabat Gölü etrafında bisiklet turu gerçekleştirildi.

Nilfür Belediyesi'nin davet üzerine Bursa'ya yolculuk yapan ÇABİP Gönüllüleri, Ertan Ayçetin Bisiklet Evi'nde kamp atarak çadırlarda konakladılar. Ardından cumartesi gününün ilerleyen saatlerinde Gölyazı Mahallesi'ne pedallayarak kentin tarihi ve kültürel güzelliklerini Nilüfer Belediyesi Kültür Müdürlüğü'nden Arkeolog Osman Ercan eşliğinde keşfettiler. Pazar günü ise Uluabat Gölü için, "Sudaki Yaşama Pedallıyoruz" mottosu ile Uluabat Gölü etrafında 53 kilometrelik bisiklet turu yapan gönüllüler, akşam saatlerinde Çanakkale'ye dönüş yaptı.

ÇABİP teşekkürlerini iletti

Çanakkale Bisiklet Platformu tarafından sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin paylaşımda bulunularak; "Etkinliğin gerçekleşmesini sağlayan ve Çanakkale Bisiklet Platformu'nu böylesine anlamlı bir etkinliğe davet eden Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi'ne, bizleri ilgiyle ağırlayan Ertan Ayçetin Bisiklet Evi çalışanlarına, etkinliğe katılım gösteren bisiklet gruplarına, Çanakkale'yi en iyi şekilde temsil eden ÇABİP Gönüllülerine ve katılan tüm bisikletseverlere teşekkürlerimizi sunuyoruz" ifadelerine yer verildi.

Mysia Yolları

Nilüfer Belediyesi'nin oluşturduğu Mysia Yolları ve Doğa, Tarih ve Kültür Rotaları Bursa'da bugüne kadar açılan en düzenli doğa yürüyüşü ve bisiklet parkurlarıdır. Mysia Yolları, 750 kilometre uzunluğunda 44 adet yürüyüş ve bisiklet parkurundan oluşuyor. Rotalar antik Mysia halkından ismini alan tarihi Misi köyünde başlıyor ve MÖ 7. yüzyılda kurulmuş, bugün Gölyazı turistik köyü olarak bilinen Apollonia antik kentine doğru devam ediyor. Mysia Yolları rotaları, Bursa'nın fethinden önce Bitynia bölgesinde Osmanlıların ilk idari merkezi olan Kite (Ürünlü Mahallesi), Uluabat Kalesi ve Kapanca Antik Limanı gibi birçok tarihî yerleşimi de kapsıyor.

(Nevin Yüksel)

Paylaş