havadurum

Uluslararası Troia Festivali Afiş Tasarım ve Uygulama Yarışması Başladı

61. Uluslararası Troia Festivali'nin duyurularında kullanılacak afişi belirleyecek Afiş Tasarım ve Uygulama Yarışması için başvurular başladı.

888

9-13 Ağustos 2024 tarihleri arasında düzenlenecek 61. Uluslararası Troia Festivali'nin duyurularında kullanılacak afişi belirleyecek Afiş Tasarım ve Uygulama Yarışması için başvurular başladı.

Dijital başvuru yöntemiyle gerçekleşecek olan ve ulusal/uluslararası alanda 18 yaşını doldurmuş tüm katılımcılara açık olan yarışmaya son başvuru tarihi 30 Mayıs 2024 olarak belirlendi. Başvurular; yarışmaya yurt içinden afiş gönderecek katılımcılar için aşağıda bulunan başvuru adresi üzerinden, yurt dışından afiş gönderecek katılımcılar için ise kardeskent@canakkale.bel.tr adresine “Yarışma Katılım Formu” ve eserlerin gönderilmesiyle gerçekleştirilecek.

Ödül töreni 61. Uluslararası Troia Festivali'nin açılışında verilecek

Yarışmada 1. seçilen tasarım 20.000 TL, mansiyon için seçilen 2 tasarım ise 5.000 TL para ödülü alacakken; sergilenmeye değer görülen afişler 61. Uluslararası Troia Festivali kapsamında 9 – 13 Ağustos 2024 tarihleri arasında sergilenecek. Ödül töreni ise 10 Ağustos 2024 tarihinde düzenlenecek festival resmi açılış töreninde gerçekleşecek.

Seçici kurul

Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü ve Çanakkale Tübingen Troia Vakfı işbirliği ile düzenlenen yarışmanın seçici kurulunda ise;

 • Nadir Çakır/ Grafik Tasarımcı - Çanakkale Belediyesi
 • Zeynep Özleyiş Çetin/ Belediye Başkan Yardımcısı – Çanakkale Belediyesi
 • Dr. Öğr. Üyesi İlkan Devrim Dinç/ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi
 • Doç. Dr. Ali Can Metin/ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar
  Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi
 • Blagoy Toprakidis/ Fotoğraf Sanatçısı
 • Dr. Öğr. Üyesi Özlem Uyan/ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar
  Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi
 • Enver Yılmaz/Çanakkale Tübingen Troia Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi için Kültür İşleri Müdürlüğü ile iletişime geçebilir, (444 17 17) tasarımlarda kullanılacak logolara, başvuru formu ve yarışma şartnamesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

(SAİM TUNÇMAN)
Paylaş