DOLAR 27.4108 %1.60
EURO 28.9837 %1.62
G.ALTIN 1652.9991 %0.37
BITCOIN 26458.26 %0.86
ETHERIUM 1623.7569 %1.87
BIST100 8261.86 %1.59
havadurum

Turan; "Hep beraber omuz omuza çalışacağız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bakan yardımcılıklarına atama kararlarının ardından, İçişleri Bakan Yardımcısı olan Ak Partili Bülent Turan, yeni görevinde ilk ziyaretinin Çanakkale'ye olduğunu dile getirerek; "Havalimanında karşılamaya gelerek bizleri mahcup ettiniz. Allah bizi size layık kılsın" dedi.

373
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin açıklanmasıyla beraber, İçişleri Bakan Yardımcılığı görevine atanan Geçmiş Dönem Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Ak Parti Milletvekili olan Bülent Turan, Ankara'dan Çanakkale'ye gelerek ziyaret gerçekleştirdi. Yeni görevine ilişkin konuşan Turan; "Yeni dönemde ülkemizde İçişleri Bakanlığı gibi çok önemli bir bakanlıkta hizmet etme imkanı buluyoruz. Tüm ülkemizi imar etmek için, güvenliği, huzuru için, jandarmasıyla, polisiyle, valiliğiyle, kaymakamlığıyla hep beraber omuz omuza çalışacağız" şeklinde konuştu.

Turan; "Allah bizi size layık kılsın"
Seçimlerin ardından, İçişleri Bakan Yardımcısı görevine atanan Bülent Turan, Kurban Bayramı sebebiyle ziyaret gerçekleştirerek; "Havalimanında karşılamaya gelerek bizleri mahcup ettiniz. Allah bizi size layık kılsın. Yeni dönemde ülkemizde İçişleri Bakanlığı gibi çok önemli bir bakanlıkta hizmet etme imkanı buluyoruz. Tüm ülkemizi imar etmek için, güvenliği, huzuru için, jandarmasıyla, polisiyle, valiliğiyle, kaymakamlığıyla hep beraber omuz omuza çalışacağız. Bayram münasebetiyle buradayız. İnşallah arife günü bir aksilik olmaz ise önce Çanakkale Valiliği, ardından il başkanlığımızın açık havada tertip ettiği bir hak buluşmasına eşlik edeceğiz. Daha sonra Çanakkale Belediye Başkanımızı ziyaret edeceğiz. İl Jandarma Komutanlığımızı ve İl Emniyet Müdürlüğümüzü de ziyaret edeceğiz. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekibiyle bir araya geleceğiz. Kontrol noktalarında ekiplerimizin bayramını kutlayacağız. Halkımızın bayram ziyareti içerisinde kazasız, belasız evlatlarına ulaşması için tedbirleri yerinde görmeye çalışacağız. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı trafik kurallarına uymaya davet ediyorum. Bayramı üzüntüsüz, kazasız değerlendirmeye davet ediyorum ve şimdiden bayramınızı kutluyorum." dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan ve beraberindekiler, Lapseki ilçesine geçip Kordon Boyunda yürüyüş yaparak vatandaşlarla bir araya gelerek, çay içip sohbet etti. Çanakkale ziyareti kapsamında; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, 27. Dönem Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, İl Emniyet Müdürü Celal Taşci, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Bülent Turan, gazetecilere, bayram ziyaretleri dolayısıyla memleketi Çanakkale'ye geldiğini belirtti.
(Atilla Akın)
Paylaş