havadurum

Gezen “Yerel seçim zaferinin tekrarını yaşayacağımıza inanıyorum”

Çanakkale Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Av. Erdal Gezen, önümüzdeki yerel seçimlerdeki Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı. Çanakkale CHP İlçe Başkanlığında adaylığını duyuran Gezen, her türlü görev ve sorumluluğa hazır olduğunu belirtti.

1035

31 Mart 2024 yerel seçimleri için heyecan devam ediyor. Çanakkale Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Erdal Gezen, yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Erdal Gezen’in aday adaylığını açıkladığı açıklamaya Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Çanakkale Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun ve çok sayıda parti üyesi katılım sağladı.

“Kurultayımızın başarısı CHP’nin yerel seçimlerde başarılı olmasını sağlayacaktır”

Önümüzdeki seçimlerde aday adaylığını açıklayan Gezen Cumhuriyetin 100’üncü yılını kutlayarak konuşmasına başladı. Gezen “Bugün burada büyük Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak bir aradayız. 04-05 Kasım tarihlerinde partimizin olağan kurultayını gerçekleştireceğiz. Kurultayımızın başarısı, CHP’nin yerel seçimlerde başarılı olmasını sağlayacaktır. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun partimizi 2024 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlere güçlü bir şekilde taşıyacağına, ülkemiz genelinde 2019 da elde edilen yerel seçim zaferimizin tekrarını yaşayacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“Kazananı her zaman Çanakkale’miz olacak bir yarış”

Partinin yerel yönetimlere ilişkin aday adaylığını sürecinin başladığını ifade eden Başkan Vekili Gezen, “Belediye Başkan aday adaylarıyla aramızda olabilecek yarış, bir rekabet bir mücadele değildir, Çanakkale’mize hizmet etmek amacıyla kendisine inanan ve güvenen aile fertlerinin elini taşın altına koyma, sorumluluktan kaçmama yarışıdır. Kaybedeni olmayan, kazananı her zaman Çanakkale’miz ve Cumhuriyet Halk Partisi olacak bir yarıştır” dedi.

“Meclisin sesi olmaktan gurur duydum”

Çanakkale’nin yararları için Çanakkale Belediye Meclisinde Belediye Meclis Üyesi ve Parti Grup Başkan Vekilliği görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını ifade eden Erdal Gezen, “Kent halkının ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çanakkale Belediyesinin yasama organı olan meclisinde sesi olma görevini yerine getirmekten büyük bir mutluluk ve gurur duydum. Bu süreçte sadece meclis çalışmalarında değil , belediyemizin idari yapısının işleyişi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi oldum. Ayrıca avukat, hukukçu olmamın yararlarını, özellikle yasal düzenlemeler ve uygulamalar konusunda fazlasıyla gördüm” ifadelerini kullandı.

“Önemli olan sorunlar ortaya çıktığında onu çözecek iradeyi ortaya koymaktır”

Hedeflerinden ve Çanakkale için yapacaklarından bahseden Gezen “İnsanın olduğu yerde elbette aksamalar, eksiklikler olur, olacaktır da.. Önemli olan yerel yönetimde sorunlar ortaya çıktığında onu çözecek iradeyi, kararlılığı ortaya koymaktır. Hedefimiz, sürekli olarak daha iyisini aramak, daha iyisini yapmak ve “bir adım daha ileri nasıl gideriz?” sorusunu hem kendimize hem de bu kentin tüm paydaşlarına sorarak daha iyiyi bulmak, güler yüzlü belediyecilik anlayışını geliştirmektir” sözlerine yer verdi.

“Halen devam eden mücadelemizi güçlü bir şekilde sürdüreceğiz”

Vatandaşların her zaman öncelikleri haline geleceğini ve sosyal belediyecilik ilke ve değerlerine bağlı kalacaklarını dile getiren Gezen “Sosyal belediyecilik ilke ve değerlerine bağlı kalınarak , çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, engelli vatandaşlarımız, emeklilerimiz, ileri yaş büyüklerimiz her zaman önceliğimiz olacaktır. Yönetim anlayışımızda katılımcılıktan , saydamlıktan, hesap verebilirlikten, bütçe denkliğinden, , proje hazırlığı ve uygulamalarında bilimin ışığında başta üniversiteler olmak üzere konunun ilgilisi tüm Sivil Toplum Kuruluşları, sendikalarımızla ve kent konseyimiz ile birlikte çalışarak işbirliğimizi güçlendireceğiz. Halen devam eden çevre mücadelemizi güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Can dostlarımızın korunması, bakımı ve barınmaları için yapılan tüm çalışmaları bir adım daha ileriye götüreceğiz. Üretici kooperatifçiliği, üretici pazarlarımızı geliştirmeye yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

Çanakkale halkının fikirlerine önem verilecek

Çanakkale’de kenti dinamik bir anlayışla yürüteceklerine devam edeceklerini belirten Erdal Gezen “Ortak akılla, kentimizin tüm dinamikleriyle depreme ve iklim krizi gibi doğal afetlere, felaketlere karşı hazır bir kent olmak için Afet Müdürlüğümüz kapsamında alınacak önlemleri kararlılıkla bir adım daha ileriye taşıyacağız. Çanakkale halkı ; kentimiz için gerekli olanın neler olduğunu bilmekte, yerel ve merkezi yönetimlerde açık bir şekilde dile getirebilmektedir. Bu nedenle öncelikle benim değil, ortak akıl ve katılımcılık ile Çanakkale halkının ürettiği, yerel yönetime önerdiği bizim olarak tanımlayacağımız projeleri geliştirmeye ve hayata geçirmeye odaklanacağız. Kentimizin turizm, sanat ve kültür kenti olması yönündeki tüm çalışmalara destek olmaya devam edeceğiz. Halkımızın ulaşım, otopark , temizlik gibi verilen hizmetlerde var olduğunu düşündüğü eksiklikleri ivedi bir şekilde gidermeye yönelik çalışmalara hız vereceğiz. Kent halkımıza konforlu bir yaşam sunmak için gerçekçi, belediyemiz bütçesine uygun ve oluşturacağımız kaynaklarla hazırlamakta olduğumuz projelerimizi hayata geçireceğiz. Belediyemizin gelirlerini arttırmaya yönelik projelerimizle gelecek yerel yönetim sürecine hazır olacağız” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından CHP üyelerine hitaben yaptığı konuşmada süreçten duyduğu heyecandan bahseden Gezen, mutluluğunu diğer üyelerle de paylaştı.