havadurum

Çanakkale'de Genç Girişimcilik Rüzgarı: TOBB Genç Girişimciler Yeni Hedeflere Yelken Açıyor

TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Toplantısı, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz'in katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda yeni projeler ve faaliyetler görüşüldü.

1524

Türkiye'nin en büyük girişimci ağı olan TOBB Genç Girişimciler Kurulu'nun Çanakkale İl Temsilciliği, Kasım ayı toplantısını yaptı. TOBB Çanakkale Genç Gi rişimciler Kurulu İcra Komitesi Toplantısı Emrah Kuru Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz ve Başkan Yardımcısı Aslı Akgül de teşrif etti. Toplantıda İcra Komitesi Üyeleri, Genel Sekreter Sevcan Elver ve Proje Sorumlusu Burcu Genç yer aldı.

“Türkiye'nin en büyük girişimci ağıdır”

Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Emrah Kuru, kurulun amacını ve vizyonunu anlattı. Kuru, "Türkiye'de girişimciliğin özendirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek amacıyla 81 ilde oluşturulan bu kurullar Türkiye'nin en büyük girişimci ağıdır. Çanakkale İlimiz genelinde ilgili Oda ve Borsalar ile birlikte yürüttüğümüz Genç Girişimciler Kurulu, ilimizde girişimcilik kültürünü geliştirecek, gençlere rol model olacak faaliyetlere yapmaya devam edecektir." dedi.

“Hedefimiz, bayrağı çok daha yukarılara taşımak olacaktır”

Kuru, ayrıca kurulun yeni görev dağılımını ve hedeflerini de paylaştı. Kuru, "Genç Girişimciler Kurulu Başkanlık bayrağını devraldığım andan itibaren Kurul Arkadaşlarım ve üyelerimiz ile birlikte hedefimiz, bayrağı çok daha yukarılara taşımak olacaktır. TOBB Genç Girişimciler Kurulu, Çanakkale gibi girişimci bir kentte daha da önem kazanıyor. Bu kentin girişimcilik kültürünü yaşatmak, gelecek nesillere taşımak adına büyük bir sorumluluk yüklendiğimizin bilincindeyiz. Görev süremiz boyunca bu bilinçle hareket edeceğimize kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini belirtmek isterim. Ben ve Yönetim Kurulumuz, vizyoner bir bakış açısıyla yeni nesil girişimcilerle birlikte bu potansiyeli artırmayı hedefliyoruz. Gerçekleştirmek istediğimiz projelerle bölgemizde ki girişimcilere destek vermeyi en önemli amacımız olarak belirledik. Bu sebepler ile yeni görev dağılımımızın Çanakkale’mize ve Kurumumuza hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

“Her türlü projeye ÇTB olarak destek vereceğimizden şüpheniz olmasın”

Toplantıda Genç Girişimcilerin proje ve yapacakları faaliyetlere ilişkin görüşlerini alan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz ise, genç girişimcilere destek sözü verdi. Deniz, "Sizleri teşvik edecek, önünüzü açacak, sizlerin azmini, heyecanını, cesaretini güçlendirecek her türlü projeye Çanakkale Ticaret Borsası olarak destek vereceğimizden şüpheniz olmasın" şeklinde konuştu.(Erhan Taylan)

Paylaş