havadurum

Ziraat Odaları Koordinasyon Toplantısı Vali İlhami Aktaş'ın katılımıyla gerçekleşti

Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Biga ilçesinde Vali İlhami Aktaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

613

Biga Ziraat Odası Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Abdülkadir Yılmaz, DSİ Çanakkale Şube Müdürü Uğur Gürsel Altay, İl Tarım Ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, Biga Ziraat Odası Başkanı M. Güray Ergün, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı Ufuk Ünver, Lapseki Ziraat Odası Başkanı İsmail Sevim, Çan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şahin, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı Mesut Şen, Yenice Ziraat Odası Başkanı Fahrettin Özcan, Gelibolu Ziraat Odası Başkanı Ercan Kaya ve Eceabat Ziraat Odası Başkanı Bülent Topuz Katıldı.

Toplantıda; 2022-2023 üretim sezonunda yaşanan sorunlar ve çözüm yolları ve 2023-2024 üretim sezonunda alınacak tedbirler ve uygulanabilecek yöntemler, önümüzdeki üretim sezonunun sorunsuz geçmesi için yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Çanakkale’nin tarımsal çeşitlilik konusunda çok zengin bir il olduğunu belirten Vali İlhami Aktaş, Devletimizin, çiftçinin emeğinin boşa gitmemesi için çok ciddi destekler verdiğini, üretimin yanı sıra planlamanın da iyi yapılarak pazarlama altyapısının da güçlendirilmesi ve tarım alanlarının boş bırakılmadan üretime kazandırılması gerektiğini belirtti.

Ziraat oda başkanları, tarım ve hayvancılık sektörüne verdiği desteklerden ve Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katılımlarından dolayı Vali İlhami Aktaş’a teşekkür etti.

Toplantı, görüş ve önerilerin ardından son buldu.

(Haber Merkezi)

Paylaş