havadurum

Yasak Krallık konusu nedir, oyuncuları kimler? Yasak Krallık nerede çekildi?

Jet Li, Jackie Chan, Michael Angarano ile Yifei Liu’nun başrollerini paylaştığı Yasak Krallık filmi 9 Eylül Cumartesi akşamı Star TV ekranlarında izleyici karşısına çıktı. Rob Minkoff’un yönetmen koltuğunda oturduğu 2008 yapımı filmin senaryosunu John Fusco kaleme alıyor. Peki, Yasak Krallık filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? Yasak Krallık nerede çekildi?

951

Yasak Krallık filmi konusu ve oyuncuları sinema severler tarafından merak ediliyor. Yasak Krallık, orijinal adıyla Forbidden Kingdom filmi dün akşam Star TV’de yayınlandı. Fantastik tarzı ve ilgi çekici konusu ile dikkat çeken filmin yönetmenliğini Rob Minkoff yapıyor. İşteRob Minkoff'in yönettiği Yasak Krallık filmi ile ilgili merak edilenler...

Yasak Krallık filminin konusu nedir?

Jason, kung-fu filmlerinin ve Hong Kong sinemasının hayranı olan Amerikalı bir çocuktur. Hayranı olduğu bu filmleri, Yaşlı Sekme adında kör bir adamın işlettiği tefeci dükkanından almaktadır. Jason, günün birinde bu dükkanda antika bir eşyaya rastlar. Bu eşya, Çin imparatorlarından Monkey King'in savaş kılıcıdır. Bu kutsal emaneti eline alan Jason, bir anda zaman içinde yolculuk yapar ve kendini eski Çin'de bulur. Burada sarhoş bir kung-fu ustası olan Lu Yan, sihirli güçlere sahip olan Silent Monk ve güzel Golden Sparrow ile karşılaşır. Bütün bu insanların amacı ise kötü niyetli Jade Warlord'un elinden kralı kurtarmaktır.

Yasak Krallık filminin oyuncuları kim?

Jackie Chan - Yaşlı Sekmen ve Lu Yan

Jet Li - Monkey King

Michael Angarano - Jason

Liu Yifei - Altın Ok

Collin Chou - Jade Warlord

Bingbing Li - Ni Chang

Yasak Krallık filmi nerede çekildi?

Yasak Krallık, Çin'in Çin'in Gansu eyaletinde çekildi.

(Şerife Turhanlı)

Paylaş