havadurum

Yaralar tarih oluyor...

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nde, krnoik yaraların tedavisi için yeni poliklinik açıldı.

656
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nde kronik yaraların bakım ve takiplerinin yapılması için yeni açılan Stoma ve Kronik yara bakım polikliniği, hasta kabullerine başladı. Yara takip ve bakımı için işlerinde uzman bir ekip kuruldu. Bu ekipte: Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Onur Yılmaz, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Uğur Kahan Öztürk ve Hemşire Nilgün Doğan yer alıyor.

Hastaya özel tedavi
Stoma ve Kronik Yara Bakım Polikliniği'nde; diyabetik ayak, atardamar ve toplardamar tıkanıklığına bağlı ayak yaraları, yatak yaraları, ameliyat sonrası kapanmayan yaralar ve diğer kronik yaraların bakım ve takibi yapılırken, bunun yanı sıra her hastaya özel tedavi planlanması ve düzenli takiplerle bakımı yapılacağı belirtildi.

"Hafta içi hergün saat 13.30 ila 16.00 arasında hizmet alabilirler"
Başhekim Op. Dr. Hasan Keser, yeni hizmete giren polikliniğe ilişkin açıklamalarda bulunarak: " Çeşitli nedenlerle doku bütünlüğünün bozulması sonucunda belirli bir süre içinde iyileşmeyen ve genellikle tekrar eden kronik yara veya diyabetik ayak ile başvuran hastaların teşhis ve tedavi sürecini gerçekleştirmek, oluşabilecek komplikasyonları önlemek ve azaltmak amacıyla hastanemiz bünyesinde 'Stoma ve Kronik Yara Bakım Polikliniğimiz' hizmete girmiş bulunuyor. Sabah saatlerinde Yoğun Bakım Üniteleri ve Servis hastalarına hizmet verecek olan polikliniğimize ayaktan hastalarımız hafta içi her gün saat 13.30 ila 16.00 arasında hizmet alabilirler" dedi.
(Nevin Yüksel)

Paylaş