havadurum

Valilik’ten orman yangınlarına karşı vatandaşa uyarı!

Çanakkale Valiliği aşırı sıcak hava ve önümüzdeki günlerde etkisini gösterecek olan rüzgar nedeniyle vatandaşları yangın konusunda tedbirli olmaya davet etti.

567

Aşırı sıcak havalar nedeniyle Türkiye’de olduğu gibi tüm dünya orman yangını ihtimaliyle karşı karşıya. Aşırı sıcak havanın yanı sıra beşeri sebeplerde orman yangınlarına yol açıyor. Konuyla ilgili Çanakkale Valiliği önümüzdeki günlerde etkili olması beklenen rüzgarın da orman yangınları konusunda olumsuz etkisini hatırlatarak, “Son zamanlarda meydana gelen orman yangınlarının birçoğu da maalesef beşeri hatalardan kaynaklanmıştır” dedi. 

“Orman giriş yasağına uymalı”

Valilik’ten tapılan açıklamada, “Önümüzdeki günlerde ilimizde sıcak havanın yanı sıra kuvvetli rüzgar da beklenmektedir. Orman yangınları açısından bu durum çok büyük bir risk oluşturmaktadır. Son zamanlarda meydana gelen orman yangınlarının birçoğu da maalesef beşeri hatalardan kaynaklanmıştır. Vatandaşlarımızın ormana giriş yasağına uyması ve yangına sebebiyet verebilecek hususlarda dikkatli olması ve hassasiyet göstermesi çok büyük önem arz etmektedir” sözlerine yer verildi. (Damla Yeltekin)

Paylaş