DOLAR 27.1479 %0.00
EURO 29.0073 %0.00
G.ALTIN 1680.291 %0.00
BITCOIN 26575.4573 %-0.08
ETHERIUM 1593.2711 %-0.02
BIST100 8039.18 %0.00
havadurum

"Üreticilerden olumlu geri dönüşler alınıyor"

Bayramiç Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Şen Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)'nin 2023 alım fiyatlarına ilişkin basın açıklamasında bulundu. Üreticiler tarafından olumlu geri dönüşler aldığını belirten Başkan Şen; "Gerçekten üreticilerimizi mutlu edecek bir fiyatlandırma oldu" dedi.

668

Bayramiç Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Şen, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)`nin 2023 alım fiyatlarını ve Bayramiç Ziraat Odası çalışmalarına dair basın açıklaması gerçekleştirdi. Bayramiç`in tarım açısından oldukça önemli bir ilçe olduğunu dile getiren Başkan Şen; "İyi ilişkiler ve iş birlikleri içerisinde ilçemiz ve ülkemiz üretimine değer katan çalışmalarda yer alarak, elimizden gelen gayreti göstermekteyiz" şeklinde konuştu.

Şen; "Bayramiç tarımda iddialı bir ilçe"
Ziraat Odası`nın çalışmalarına ilişkin bilgilendirmede bulunarak, önceliklerinin her zaman üreticiler olduğunu belirten Başkan Şen; "Sizlerin de bildiğiniz üzere Bayramiçimiz tarımda oldukça iddialı bir ilçe. Bölgemizin coğrafi yapısı ve iklimsel özelliklerinden dolayı ürün çeşitliliğimiz çok fazla. Bizler de tarım sektörünün en önemli kuruluşu olarak, iyi ilişkiler ve iş birlikleri içerisinde ilçemiz ve ülkemiz üretimine değer katan çalışmalarda yer alarak, elimizden gelen gayreti göstermekteyiz" ifadelerini kullandı.

"Üreticilerimizi mutlu edecek bir fiyatlandırma oldu"
Tarım sektörünün beklentileri üzerinde duran Başkan Şen; "Sayın Cumhurbaşkanımızın TMO alım fiyatlarını açıklamasından bu yana üreticilerimizden olumlu geri dönüşler geldi. Gerçekten üreticilerimizi mutlu edecek bir fiyatlandırma oldu. Sektörde yer alan gerek zahireciler, gerekse un sanayicileri buğday, arpa alması halinde 1 TL primden faydalanacaklar. Maliye Bakanının reel piyasa politikalarına geçilmesi gerektiğini açıklamasının ardından regüle edilen buğday satışı olmayacak. Normal piyasada oluşan buğday fiyatları sonucunda sektör üyeleri buna göre hareket etmelerini gerektiği belirtildi" diye konuştu.

Teşekkürlerini iletti
Başkan Şen, TMO 2023 yılı alım fiyat ve politikasından üretici adına memnuniyetlerini dile getirerek çiftçinin ve üreticinin yanında oldukları için başta Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı`ya, TMO (Toprak Mahsülleri Ofisi) Genel Müdürü Ahmet Güldal`a, Bandırma Bölge Müdürü Salih Aksu`ya, Ticaret Dairesi Başkanı Çağatay Maraş`a, TMO Kepez Ajans Amiri Fazlı Avcı`ya ve Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz`e teşekkürlerini ileterek, Türkiye ve üreticiler adına hayırlı olması temennisinde bulundu.
(Damla Yeltekin)

Paylaş