DOLAR 28.9247 %-0.02
EURO 31.3053 %-0.16
G.ALTIN 1875.2764 %-0.48
BITCOIN 42231.04 %1.12
ETHERIUM 2216.9671 %-0.54
BIST100 8044.61 %-0.03
havadurum

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: ‘Filenin Sultanları'nın Avrupa Şampiyonluğu Gurur Verici’

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Filenin Sultanları'nın Avrupa Şampiyonu olmasına ilişkin, “Türk voleybolu gurur dolu avrupa şampiyonluğuyla parlıyor. Almadığımız bir kupa kaldı. İnşallah olimpiyatta şampiyon olacağız” dedi”

419

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Avrupa şampiyonluğu sevincini paylaştı. Üstündağ, millileri karşıladığı havalimanında ve NTV’ye yaptığı açıklamada, Türk voleybolunun gurur verici bir başarı elde ettiğini söyledi. Üstündağ, yeni hedeflerinin 2024 Paris Olimpiyatları olduğunu da belirtti. İşte, Mehmet Akif Üstündağ’ın gündem yaratan sözleri…

Mehmet Akif Üstündağ: “Türk voleybolu adına gurur duyuyorum”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı ile gurur duyduğunu söyledi. Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen 2023 CEV 2023 Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı 3-2 mağlup ederek şampiyon olan A Mili Kadın Voleybol Takımı, Türkiye’ye döndü. Tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonluğuna ulaşan millileri, İstanbul Havalimanı’nda çok sayıda sporsever karşıladı. Havalimanı çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, çok mutlu olduklarını dile getirdi. Avrupa şampiyonası finalinde son dünya, Avrupa ve olimpiyat şampiyonu olan Sırbistan’ı yendiklerini belirten Başkan Üstündağ, “Türk voleybolu adına gurur duyuyorum. Çok emek verdiler. Aylardır evlerinden uzaktalar, maratonumuz çok uzun bir maraton. Son dünya, Avrupa ve olimpiyat şampiyonunu yenen bir takımla beraberiz. Bu ülkenin gururu olan takım, inanılmaz başarılar elde etti. İnanılmaz karakter ve duruş ortaya koydular, yılmadılar, son top bizim olsun dediler ve son topa kadar mücadele ettiler. Bizleri gururlandırdılar, gözyaşlarına boğdular. Tüm Türkiye Filenin Sultanları’nın yanında. Bizi yalnız bırakmayan bütün taraftarlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mehmet Akif Üstündağ: “Almadığımız bir kupa kaldı”

Filenin Sultanları’nın sıradaki hedefinin 2024 Paris Olimpiyatları olduğunu vurgulayan Üstündağ, “Hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatları’na gitmek ve orada derece elde etmek. Dün Türkiye tarihinde ilk kez bir takım sporunda Avrupa şampiyonluğu kazanarak, İstiklal maşımızı okutup, bayrağımızı göklere çektirdik. Bundan daha güzel, bundan daha gurur verici bir şey olacağını düşünmüyorum” diye konuştu. Üstündağ, “Almadığımız bir kupa kaldı. İnşallah olimpiyatta şampiyon olacağız” dedi.

Mehmet Akif Üstündağ: “Bu başarı tesadüf değil”

Mehmet Akif Üstündağ, final öncesi NTV’ye yaptığı açıklamada da, milli takımın başarısının tesadüf olmadığını söyledi. Üstündağ, “Bu başarı tesadüf değil. Bu başarı, çok çalışmanın, çok emek vermenin, çok inanmanın sonucu. Bu başarı, Türk voleybolunun altyapısının, kulüplerinin, antrenörlerinin, sporcularının başarısı. Bu başarı, Türkiye’nin başarısı” ifadelerini kullandı. Üstündağ, milli takımın Avrupa şampiyonluğu için sahaya çıkacağı final maçı öncesinde de, “Bizim için önemli olan bu maçı kazanmak değil, bu maçı oynamak. Biz zaten kazandık. Biz zaten şampiyonuz” dedi. (Damla Yeltekin)

Paylaş