DOLAR 28.8597 %-0.06
EURO 31.6063 %0.30
G.ALTIN 1892.4809 %0.16
BITCOIN 38165.65 %1.10
ETHERIUM 2094.93 %2.44
BIST100 7948.6 %0.18
havadurum

Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Türkiye’nin girişimci kadınları, Cumhuriyetin 100. yılında ödüllendirildi. TOBB, KGK ve TEPAV iş birliğinde düzenlenen yarışmada, kadın istihdamını en çok artıran şirketler ve girişimci kadın gücü kategorilerinde başarılı olan firmalar sahneye çıktı.

347

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması, 19 Kasım 2023 tarihinde, TOBB Konferans Salonu’nda düzenlendi. Cumhuriyetin 100’üncü yılına denk gelmesi ile de ayrı bir anlam kazanan yarışmada, kadın istihdamını en çok artıran şirketler ve girişimci kadın gücü kategorilerinde ödüller verildi.

Ödül Törenine Katılanlar

Yarışmanın ödül törenine, Birlik Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk’ün yanı sıra, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı,TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanları, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanları, Oda/Borsa Kadın Yönetim Kurulu Başkanları, Kadın Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Meclis Başkanları ve TOBB Kadın Çalışmaları Kurulu Başkan ve Üyeleri katıldı. Çanakkale Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Aslı Akgül, TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birce Bilici Şimşek ve TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Emrah Kuru da programa katılanlar arasındaydı.

Ödül Alan Şirketler

Yarışmada, kadın istihdamını en çok artıran şirket ödülünü Gürmen Giyim Sanayi AŞ alırken; en çevre dostu Burpol Polimer Plastik AŞ, en çok dijitalleşen Elman Otomasyon Sistemleri Ltd Şti, ihracatını en çok artıranlar ise Ak Celep Ltd Şti ile Umdasch Madosan Raf Sistemleri AŞ firmaları oldu. Ödül alan şirketlerin temsilcileri, başarılarını paylaşmak üzere sahneye davet edildi. Ödül töreni, katılımcıların hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

“Kadın girişimcileri destekliyoruz”

Çanakkale Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Aslı Akgül ödül töreni ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde; Türkiye'deki kadın girişimciliğin görünürlüğünü artırmak, ulusal/uluslararası ağlara entegre ederek etkinliğini teşvik etmek ve kişisel gelişimlerine destek vererek kariyerlerini ilerletmelerine yardımcı olmak adına hayata geçirilen Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışmasına TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanımız Emrah Kuru ile katılım sağladık. 19 Kasım Dünya Girişimcilik Gününde Ödül almaya hak kazanan tüm kadın girişimcilerimizi yürekten kutluyorum. Çanakkale Ticaret Borsası olarak kadın girişimcileri destekliyor, toplumsal kalkınmanın kadın girişimcilerin toplumsal statüsünü güçlendirmekle sağlanacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kadınlara fırsat tanındığında başarılı işlere imza atıyorlar”

TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Emrah Kuru ise Kadınlara fırsat tanındığında başarılı işlere imza attıklarına dikkati çekerek, "Ülkemizde en büyük arzumuz üreten ve kendi yeterliliğini sağlamış, güçlü bir ekonomik yapı, sosyal ve refah düzeyi yüksek bir iş gücü sağlayabilmektir. Çünkü güçlü bir ekonomi refah düzeyi yüksek bir gelecek demektir. Azim ve kararlılıkla üreten, dokunduğu her şeye değer katan kadınlarımızla gurur duyuyoruz. Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışmasında ödül almaya hak kazanan tüm girişimci kadınlarımızı yürekten kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” diye konuştu

Ödül alan şirketler

Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket

  1. Gürmen Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
  2. Halsan Halı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
  3. Trakya Özel Sağlık Tesisleri Anonim Şirketi

II- Girişimci Kadın Gücü

En Çevre Dostu Kadın Girişimci

Burpol Polimer Plastik Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

En Çok Dijitalleşen Kadın Girişimci

Elman Otomasyon Sistemleri Elektrik Elektronik Mühendislik Bilişim Restoran Tarım Gıda Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

İhracatını En Çok Artıran Kadın Girişimci

Miktar: Ak Celep Pamuk Gıda Tarım Ürünleri Tekstil ve Turizm Sanayi Ticaret İthalat İhracat Limited Şirketi

Oran: Umdasch Madosan Raf Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci

  1. Asya Entegre Atık Yönetimi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
  2. Patiswiss Çikolata Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
  3. Batı Plus Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
  4. Harga İnşaat Turizm Ltd. Şti.
  5. Bade Kumaş Tekstil Konfeksiyon Turizm İç ve Dış Ticaret Sanayi Anonim Şirketi

(Esra Güller)

Paylaş