DOLAR 28.9215 %0.00
EURO 31.483 %0.00
G.ALTIN 1924.1107 %0.00
BITCOIN 38800.8851 %0.09
ETHERIUM 2094.9117 %0.17
BIST100 8026.27 %0.09
havadurum

Türkiye’de bir ilk! Dijital Banka Hayat Finans, Zihinsel Dönüşüme Liderlik Etmek İstiyor

Hayat Finans, Türkiye’nin dijitale doğan ilk bankası olarak tıpkı dünyada olduğu gibi tamamen dijital süreçlerle, pürüzsüz bankacılık yapacaklarını açıkladı.

1153

Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans, faaliyetlerine başladığını duyurdu. Fiziki şube açmadan mobil, internet ve çağrı merkezi üzerinden dijital bankacılık hizmeti verecek olan Hayat Finans, bireysel müşterilerin ve KOBİ’lerin finansal ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Hayat Finans Genel Müdürü Murat Ertem, Türkiye’nin zihinsel dönüşümüne liderlik etmek istediklerini söyledi.

Hayat Finans’ın Misyonu

Hayat Finans, şubesiz ve sadece dijital kanallardan hizmet veren bir banka olarak finansal imkânlara erişimin kolay ve daha az maliyetli olduğu bir iş modeli ortaya koyuyor. Bu model ile bireylerin yanı sıra Türkiye ekonomisine katkı sağlayan tüm işletmelere hızlı ve uygun finansman sağlamayı hedefliyor. Hayat Finans, müşterilerine sunduğu ürün ve hizmetlerle hayatlarını kolaylaştırmak, finansal okuryazarlığı artırmak ve sosyal sorumluluk projeleriyle topluma değer katmak istiyor.

Hayat Finans’ın Hedefleri

Hayat Finans, bir yıl içerisinde 1 milyon müşteriye ulaşmayı planlıyor. Bunun için de dijital kanalların yanı sıra fiziki noktalarda da varlık göstermeyi amaçlıyor. Hayat Finans, anlaşmalı olduğu ATM’ler, PTT şubeleri ve kargo firmaları aracılığıyla müşterilerine nakit çekme, yatırma ve kart teslimi gibi hizmetler sunacak. Ayrıca Hayat Finans, bireysel müşterilere ve KOBİ’lere en hızlı kredi veren banka olmayı hedefliyor. Dakikalar içinde kredi başvurusu yapabilen müşteriler, onay alındığı takdirde kredilerini anında hesaplarına aktarabilecek.

Hayat Finans’ın Farkları

Hayat Finans, Türkiye’nin ilk dijital bankası olarak tüketicilerin değişen beklenti ve ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor. Hayat Finans’ın en önemli farklarından biri de kişiye özel bankacılık deneyimi sağlaması. Müşteriler, Hayat Finans mobil uygulamasını indirdikten sonra kendilerine uygun bir paket seçebiliyor. Bu paketler arasında ücretsiz hesap işletim ücreti, ücretsiz EFT/havale, ücretsiz ATM kullanımı, yüksek faiz oranları gibi avantajlar bulunuyor. Ayrıca müşteriler, Hayat Finans mobil uygulamasından kartlarını yönetebiliyor, bütçe takibi yapabiliyor, fatura ödeme gibi işlemleri kolayca gerçekleştirebiliyor.

Hayat Finans’ın bir diğer farkı da teknolojiyi kullanarak müşterilerine daha güvenli ve kolay bir bankacılık deneyimi sunması. Hayat Finans, biyometrik tanıma sistemiyle müşterilerinin kimlik doğrulamasını yapabiliyor. Ayrıca Hayat Finans, yapay zeka ve veri analiziyle müşterilerinin finansal davranışlarını anlayarak onlara uygun ürün ve hizmetler öneriyor.

Hayat Finans’ın Vizyonu

Hayat Finans Genel Müdürü Murat Ertem, Türkiye’nin ilk dijital bankası olarak tıpkı dünyada olduğu gibi tamamen dijital süreçlerle, pürüzsüz bankacılık yapacaklarını söyledi. Ertem, “Hayat Finans olarak Türkiye’nin zihinsel dönüşümüne liderlik etmek istiyoruz. Dijital bankacılık sadece teknoloji kullanmak değil, aynı zamanda müşterilerin hayatını kolaylaştırmak, finansal okuryazarlığı artırmak ve topluma değer katmak demek. Biz de bu vizyonla yola çıktık ve Türkiye’nin dijitale doğan ilk bankası olduk. Hayat Finans ile herkesin hayatına dokunmak, finansal hayallerine ulaşmalarına yardımcı olmak istiyoruz” dedi.(AA)

Paylaş