havadurum

“Türk halkı egemenliğini 104 yıl önce ilan etti”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Ceylan, “Bağımsız Türkiye’nin teminatı en değerli varlığımız çocuklarımıza savaşın ve şiddetin son bulduğu, huzur ve refah içinde yaşayacakları, demokratik bir ülke inşa etmek ortak hedefimiz olmalıdır” dedi.

2039

CHP Milletvekili Özgür Ceylan 23 Nisan masajında şu ifadeleri kullandı. “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, bağımsız Türk Devleti’nin temellerinin atıldığı ve halkın kendi geleceğine sahip çıktığı tarihi bir gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan, Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı ayağa kalkan Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder demiştir. Bugünü çocuklarımıza armağan etmesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara ve gençlere olan inancının, ifadesidir. Ülkemizin aydınlık yarınlarının sigortasının gençlik olacağından ve onların dinamizmi ve duru zihinleriyle Türkiye’nin daha yaşanabilir bir ülke olma yolunda ilerleyeceğinden hiç kuşkumuz yoktur.

Cumhuriyet ve değerlerinin yeniden el üstünde tutulduğu, tek adam rejiminin anti demokratik izlerinin silineceği aydınlık yarınlar ve çocuklarımızın geleceği için geçmişte olduğu gibi bugün de tarih bizlere büyük sorumluluk yüklemektedir.

Bağımsız Türkiye’nin teminatı en değerli varlığımız çocuklarımıza savaşın ve şiddetin son bulduğu, huzur içinde yaşayacakları, demokratik bir ülke inşa etmek ortak hedefiniz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, TBMM’nin 104. kuruluş yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bugünü çocuklarımıza armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum” dedi.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş