DOLAR 31.1453 %0.15
EURO 33.8138 %0.01
G.ALTIN 2032.7307 %0.05
BITCOIN 57297.7002 %5.21
ETHERIUM 3248.5114 %1.98
havadurum

Turan: “Duanızla var olmadık ki bedduanızla yok olalım”

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, geçen hafta yerel basında gündem olan ‘görevden alındı’ iddialarını yalanlayarak, “Geçen haftadan bu haftaya maalesef arkamızdan atanlar tutanlar olmuş, görevi bitti diyenler olmuş, helikopter demiş, uçak demiş, demişte demiş. Biz sizin duanızla var olmadık ki bedduanızla yok olalım” dedi.

1610

Turan, Cuma namazını Gelibolu Gazi Süleyman Paşa Camii’nde kıldı. Namaz sonrası cami meydanında vatandaşlarla buluşan Turan, sohbet ederek, basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu. Turan, kendisi hakkında geçen hafta yerel medya sitelerinde yer alan ‘görevden alındı’ tarzı haberleri yalanlayarak, “Geçen haftadan bu haftaya maalesef arkamızdan atanlar, tutanlar olmuş, görevi bitti diyenler olmuş, helikopter demiş, uçak demiş, demişte demiş. Biz sizin duanızla var olmadık ki bedduanızla yok olalım. Kimin ne yaptığını çok iyi biliyoruz. Kurum içinde değişiklikler olabilir. Bize de yeni dönemde Bakanımızın takdiriyle Yüksek Disiplin Kurulu gibi, Polsan’ın bazı önemli kurumları gibi çok farklı daha sivil alanlarda görevler verdiler. Valilerimizin, kaymakamlarımızın, belediye başkanlarımızın, tüm bakanlığımızın görevinin son verilmesi iddiasının değerlendirildiği yüksek disiplin kuruluna başkanlık edeceğiz. Hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Kalkım ve Terzialan’a doğalgaz müjdesi’

Turan, bu tartışmaların yaşandığı günlerde, Çanakkale için hizmet üretmeye devam ettiklerini ve Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’na (EPDK) gittiklerini ifade ederek, şunları ifade etti. “Bu kavgalar, alındı mı alınmadı mı tartışmaları yapılırken biz o saatlerde EPDK gittik, çok uzun toplantılar yaparak, dosyalarımızı, projelerimizi sunduk. Çanakkalemize omuz vermeye, destek olmaya yeni müjdeler vermek için çalışmaya devam ettik. Yenicemizin Kalkım Beldesi dün meclis kararını aldı. EPDK’da hazır, doğalgazı için adım atıp başlıyoruz. Aynı şekilde Çanımızın kıymetli beldesi Terzialan’a da yakın hatlar var diyerek değerlendirdik, inşallah Terzialan’ın da haftaya meclis kararını alıyoruz oranında doğal gazı için adım atıyoruz” dedi.

‘Gelibolumuzun yeni bir hastane ihtiyacı var’

Turan, Gelibolu’daki feribot terminalinin geciktiğini ancak alt yapısının bittiğini, üst yapısı için adımların atıldığını aktardı. Gelibolu-Eceabat şehitlik alanına ulaşımın daha rahat sağlanabilmesi için 4 tünelin hizmete açıldığını, 2 tünelin elektrik çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Turan, bu bölgede sağlık kapasitesinin artması için aile sağlığı merkezleri, 112 merkezlerinin açılışlarını yaptık ama en büyük hayalimiz bu toprakta yeni bir hastane olmasıydı. Şimdi projesi yapıldı, avam projesi yapılacak. Tarih ve turizm kentimiz Gelibolumuzda, büyüyen nüfusuyla beraber yeni bir hastane ihtiyacı şart.” şeklinde konuştu.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş