havadurum

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nden çevre temizliği etkinliği

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından kirliliğe dikkat çekmek ve koruma bilincinin yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla çevre temizliği etkinliği gerçekleştirildi.

508

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından çevre bilincini artırmak amacıyla çevre temizliği etkinliği düzenledi.

Etkinlik Karanlık Liman’da gerçekleştirildi

Çevre kirliliğine dikkat çekmek ve çevre koruma bilincinin yaygınlaşmasını sağlamak adına önemli bir farkındalık günü olan 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışanları ve danışanları Güzelyalı Beldesi Karanlık Liman mevkiinde sahil temizliği etkinliği gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili olarak Çanakkale M.A.E. Devlet Hastanesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son yıllarda hızla artan nüfus, sanayileşme, kentleşme ve doğal kaynakların hızla tüketimi tüm canlıların geleceğini yakından ilgilendiren ve evrensel boyutta tehlike oluşturan insan eliyle yaratılan çevre kirliliğine neden olmuş yine başta insan sağlığı olmak üzere tüm canlıların sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Önceden doğa kendi kendini yenileyebilir iyileştirebilirken; günümüzde bu iyileşmeyi sağlayamaz duruma gelmiş olup iyileşmek için ise insan eline ihtiyaç duymaktadır. Bilinçsizce kirlettiğimiz çevremiz uzun yıllar bundan etkilenmektedir.

Kurumumuza başvuran hastalarımızı iyileştirip sağlığına kavuşturmayı amaç edinen Hastanemizde çevre kirliliği ve atık yönetimi konusunda da büyük bir hassasiyet gösterilmektedir.”

(HADİYE AYŞE İRİM)
Paylaş