havadurum

Tom ve Jerry'nin Gizemli Kadını Hakkındaki Tüm Gerçekler! Yüzünü Gizleyen Efsanevi Karakter Kim?

Tom ve Jerry'nin gizemli kadını Mammy Two Shoes'un yüzü nihayet ortaya çıktı! Yıllardır merak edilen bu soruya cevap, 2023 yılında yayınlanan bir video ile verildi. Peki, Mammy Two Shoes kimdir? Gerçekten de yüzünü hiç göstermemiş miydi?

873

Tom ve Jerry çizgi filminin en ikonik karakterlerinden biri olan Mammy Two Shoes, yıllardır gizemini korumayı başaran bir figürdür. Bölümler boyunca sadece ayakları ve gölgesi gösterilen bu karakter, izleyicilerin merakını her zaman canlı tutmuştur. Peki, Mammy Two Shoes kimdir? Yüzünü neden saklar? Bu yazıda, Tom ve Jerry'nin gizemli kadını hakkında merak edilen tüm soruları cevaplayacağız.

Mammy Two Shoes Kimdir?

Mammy Two Shoes, Tom ve Jerry çizgi filmlerinde yer alan bir karakterdir. Siyahi Amerikalı, orta yaşlı bir ev hizmetçisidir. Karakterin en belirgin özelliği, bölümler boyunca yüzünün hiçbir zaman gösterilmemesidir. Sadece ayakları, gölgesi ve bazen de silueti görülür. Mammy Two Shoes, genellikle Tom'a karşı sert ve disiplinli bir tutum sergilerken, Jerry'ye karşı daha şefkatlidir.

Neden Yüzünü Gizler?

Mammy Two Shoes'un yüzünün neden gizlendiği tam olarak bilinmemekle birlikte, bu durumla ilgili çeşitli teoriler mevcuttur. En yaygın teorilerden biri, karakterin ırksal klişeleri pekiştirdiği endişesiyle yüzünün gösterilmemesidir. Bir diğer teori ise, animatörlerin karakterin yüzünü tasarlamakta zorlanmış olmasıdır.

Yüzü Ne Zaman Gösterildi?

Mammy Two Shoes'un yüzü, 1940 yılı yapımı "Saturday Evening Puss" adlı kısa filmde tek seferlik olarak gösterilmiştir. Bu filmde, Mammy Two Shoes'un iri dudaklı, tombul yanaklı ve beyaz saçlı bir kadın olduğu görülmektedir.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş