havadurum

Titanik'in En Zengin Yolcusunun Altın Saati Rekor Fiyata Satıldı

Titanik'in batmasıyla hayatını kaybeden en zengin yolculardan biri olan John Jacob Astor'un altın cep saati, İngiltere'de düzenlenen bir müzayedede 1 milyon 375 bin avroluk rekor fiyata satıldı.

624

Titanik'in unutulmaz hikayesi, bugün de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Dönemin en zengin kişilerinden biri olan John Jacob Astor'un cansız bedeninden çıkan altın saat, İngiltere merkezli müzayede evi Henry Aldridge & Son tarafından düzenlenen bir açık artırmada rekor bir fiyata satıldı. İşte, bu olağanüstü hikayenin detayları ve altın saatin satışına dair merak edilenler...

John Jacob Astor'un Altın Saati Rekor Fiyata Satıldı

John Jacob Astor'un Titanik faciasında kaybettiği altın saati, bugün düzenlenen bir açık artırmada tarihi bir rekor kırarak satıldı. İngiltere merkezli müzayede evi Henry Aldridge & Son, saatin 1.175 milyon sterline alıcı bulduğunu duyurdu. Bu olağanüstü satış, Titanik'in unutulmaz hikayesine yeni bir sayfa ekledi.

Titanik'in En Değerli Hazinesi

Titanik'in en zengin yolcusu olarak bilinen John Jacob Astor'a ait altın saat, düzenlenen bir müzayedede tarihi bir rekor fiyatla satıldı. 1.175 milyon sterline alıcı bulan bu eşsiz hatıra, geminin trajik hikayesine duyulan ilgiyi bir kez daha gözler önüne serdi.

Titanik'in En Zengin Yolcusunun Hatırası

Titanik faciasında hayatını kaybeden en zengin yolcu olarak bilinen John Jacob Astor'un altın saati, bugün gerçekleştirilen bir açık artırmada rekor bir fiyata satıldı. Müzayede evi Henry Aldridge & Son, saatin 1.175 milyon sterline alıcı bulduğunu duyurarak Titanik'in unutulmaz hatıralarından birinin daha önemli bir koleksiyonun parçası olduğunu vurguladı.

(YUNUS ERZİNCANLI)
Paylaş