DOLAR 31.1452 %0.15
EURO 33.8264 %0.05
G.ALTIN 2032.8207 %0.05
BITCOIN 56902.5704 %4.48
ETHERIUM 3239.8194 %1.71
havadurum

TEKNOFEST 2024: Türkiye'nin Teknoloji Harikaları Yarışmaya Hazırlanıyor!

Türkiye'nin öncü havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, 2024 Teknoloji Yarışmaları için başvurularını almaya başladı.

927

Türkiye'nin öncü havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, 2024 Teknoloji Yarışmaları için başvurularını almaya başladı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Çanakkale İl Sorumlusu Ahmet Çınar, festivalin ev sahibi olduğu bu yarışmalar kapsamında Vali İlhami Aktaş'ı ziyaret etti.

Vali Aktaş'a Bilgi Verildi

TEKNOFEST'in Çanakkale ayağını temsil eden Ahmet Çınar, Vali İlhami Aktaş ile gerçekleştirdiği görüşmede, "TEKNOFEST ile Gelecek Sensin" mottosuyla Adana'da düzenlenecek olan 2024 TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali hakkında bilgi verdi.

Vali Aktaş, bu heyecan verici etkinlikle ilgili detayları dinleyerek, festivalin gençler arasında büyük ilgi gören 46 farklı teknoloji yarışmasına ev sahipliği yapacağını öğrendi.

Geniş Kapsam, Yenilikçi Kategoriler

Ahmet Çınar, dünya çapındaki en büyük teknoloji yarışmalarından biri olacak olan TEKNOFEST 2024'ün, ilkokul seviyesinden başlayarak ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyelerine kadar geniş bir katılımcı kitlesine hitap edeceğini açıkladı. Yarışmalar, 117 alt kategoride 46 ana kategoriyle düzenlenecek.

Bu yıl TEKNOFEST kapsamında gerçekleşecek yeni yarışmalar arasında Kablosuz Haberleşme, BlokZincir, Hava Savunma Sistemleri, Finansal Teknolojiler, İnsansız Deniz Aracı, Akıllı Wi-Fi Kapsama ve TEKNOFEST Robolig Yarışmaları da bulunacak. Bu yenilikçi kategoriler, gençlerin teknoloji alanındaki ilgilerini daha da çekecek gibi görünüyor.

Başvurular Başladı, Son Tarih 20 Şubat 2024

Vali İlhami Aktaş, Çanakkaleli gençlere seslenerek, TEKNOFEST'e katılım için başvuruların başladığını ve son tarihin 20 Şubat 2024 olduğunu belirtti. Türkiye'nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivaline katılmaya davet eden Vali Aktaş, gençlerin bilime ve eğlenceye doyasıya katılması için fırsat sunduğunu vurguladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Aktaş, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Çanakkale İl Sorumlusu Ahmet Çınar'a başarılar dileyerek, gençlerin teknolojiye olan ilgilerini keşfetmelerine olanak tanıyan bu etkinlik için teşekkürlerini iletti.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş