DOLAR 28.8867 %-0.25
EURO 31.6884 %-0.35
G.ALTIN 1898.3821 %-0.19
BITCOIN 37800.93 %0.37
ETHERIUM 2035.2389 %0.44
BIST100 8013.98 %-0.25
havadurum

Tekirdağ Fotoğrafçıları, Sonbaharın Renk Cümbüşü Ganos'ta

Tekirdağ'daki ormanlar sonbahar renkleriyle fotoğrafçılara muhteşem manzaralar sunuyor.

1311

Tekirdağ'ın Şarköy ve Süleymanpaşa ilçelerinde bulunan ormanlar, sonbaharın gelmesiyle birlikte renk değişimine uğrayarak fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı oldu. Ganos Dağı eteklerindeki doğal güzellikleri karelemek isteyenler, bölgeye akın etti.

Sonbaharın Güzelliği Ormanlara Yansıdı

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine bağlı Uçmakdere ile Süleymanpaşa ilçesine bağlı Yeniköy mahallelerinde bulunan orman, güz mevsimiyle birlikte yeşil, sarı, turuncu ve kırmızının farklı tonlarıyla göz alıcı güzelliğe kavuştu. Doğaseverler ile amatör fotoğrafçılar, renk cümbüşünün doğaya ayrı bir güzellik kattığı ormanlık alanda hem yürüyüş yapmanın hem de fotoğraf çekmenin keyfini yaşıyor.

Fotoğraf Derneği Başkanından Davet

Tekirdağ Fotoğraf Derneği Başkanı Güven Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sonbaharın gelişiyle kentteki ormanların eşsiz bir güzelliğe bürünmeye başladığını söyledi. Fotoğraf tutkunu ve doğaseverlerin ormanlardaki güzelliklerin tadını çıkarttığını ifade eden Çelik, "Tekirdağ her mevsim insanların ilgisini çeken bir yer. Sonbaharın gelmesiyle de ormanlarda yaşanmaya başlayan renk değişimleri insanların ilgisini çekiyor. Özellikle fotoğrafçılar da gelip bu güzellikleri karelerine yansıtıyor. Yeşilden sarıya uzanan tüm renk tonlarını aynı karede bulabilmek mümkün, Herkesin gelip bu güzellikler arasında güzel anılar biriktirmesi gerekiyor." diye konuştu.

Yerel Halktan Memnuniyet

Yeniköy sakinlerinden Gülseren Gürkanlar da Tekirdağ'ın her mevsim tatil ve günübirlik geziler için cazip bir bölge olduğunu kaydetti. Gürkanlar, Ganos Dağı eteklerindeki ormanların sonbaharın gelmesiyle eşsiz bir güzelliğe büründüğünü belirterek "Ormanların güzelliği... Kuş seslerini dinlemek isteyenler buraya gelip buranın tadını çıkarıyor. İnsanlar buraya gelip, bu güzellikleri yaşayıp buradan mutlu ayrılıyor." dedi.
(AA)

Paylaş