havadurum

Taş Kağıt Makas: Umut Tanrıkulu Kimdir?

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Taş Kağıt Makas, izleyicileri her hafta yeni bölümleriyle ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Sıra dışı hafıza yeteneğine sahip Umut Tanrıkulu’nun hikayesini konu alan dizi, adalet arayışını ve insanlık hallerini gözler önüne seriyor.

1812

Umut Tanrıkulu, Taş Kağıt Makas dizisinde yaşadığı her anı en ince ayrıntısına kadar hatırlayan, hipertimezi hastalığına sahip bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Peki, bu etkileyici karakteri canlandıran Ekin Koç kimdir ve Umut Tanrıkulu’nun hikayesi nedir?

Umut Tanrıkulu Kimdir?

Umut Tanrıkulu, Taş Kağıt Makas dizisinde Ekin Koç tarafından canlandırılan, zorlu hayat koşulları içinde adalet için mücadele eden genç bir avukattır. Çocuk yaşta anne ve abisini kaybeden Umut, alzheimer hastası babasıyla birlikte yaşamaktadır ve babasının masumiyetini ispatlamak için hukuk mücadelesi vermektedir.

Dizinin Konusu

Taş Kağıt Makas, Umut’un sıradışı hafıza yeteneği ve adalet arayışını merkezine alıyor. Belediye otobüsünde başlayan ve karakolda biten bir olay sonrasında Umut’un hayatı tamamen değişir. Babasının masum olduğunu kanıtlamak için verdiği mücadelede en büyük destekçisi Alev’in azimli duruşu olurken, Harun’un parlak zekası ve Fecir’in sosyopatik güç mücadeleleri hikayeye derinlik katıyor.

Ekin Koç Kimdir?

Ekin Koç, 1992 yılında Antalya’da doğmuş, İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu bir oyuncudur. Oyunculuk kariyerine 2013 yılında başlamış ve birçok başarılı projede yer almıştır. Taş Kağıt Makas’taki Umut Tanrıkulu rolüyle izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Dizinin Uyarlama Olduğu Gerçeği

Taş Kağıt Makas, Kore yapımı “Remember: War Of The Son” adlı diziden uyarlanmıştır. Umut Tanrıkulu karakteri, orijinal dizideki ana karakterin hikayesinden esinlenerek yaratılmıştır.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş