DOLAR 28.9606 %-0.11
EURO 31.1996 %-0.08
G.ALTIN 1862.9308 %-0.20
BITCOIN 43865.8505 %-0.22
ETHERIUM 2364.6951 %-0.49
havadurum

Tarkan’dan Atatürk dizisi için açıklama; “Sessiz kalmamam gerekirdi”

Tarkan, Disney+'nın Atatürk dizisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tarkan, sosyal medya paylaşımında Disney+'nın Atatürk dizi ile ilgili kararına sessiz kalmasıyla ilgili özeleştiride bulundu.

948

Sosyal medyada Atatürk dizisini yayınlamaktan vazgeçen Disney+ eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Tarkan, Disney+'nın Atatrük dizisi ile ilgili kendisini eleştirerek sosyal medya hesabı üzerinden kendisini eleştirdi.

Tarkan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bugün utanarak tanık olduğumuz, Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan büyük saygısızlık, hadsizlik ve ayıp beni de derinden üzdü, rahatsız etti ve endişelendirdi. Uzun süredir Atatürk’e karşı yürütülen itibarsızlaştırma ve karalama çalışmalarının vahim sonuçlarıdır bunlar. İlke ve inkılaplarıyla bugün bile yolumuza ışık tutan, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’e yapılan böyle ayıplara ve haksızlıklara sessiz kalmamamız, tüm kalbimiz ve gücümüzle onu daha da fazla korumamız, savunmamız gerektiğini bir daha anlıyorum. Ve evet, haklıydınız. Disney yetkililerinin, Disney+'ta yayınlamama kararı aldığı Atatürk filmiyle ilgili herkesin tepki gösterdiği günlerde de sessiz kalmamam, bu kararı yanlış ve hatalı bulduğumu belirtmem gerekirdi. Bu kararın arkasındaki nedenler her ne idiyse kabul edilemezdi. Çünkü bugün bir daha görüyoruz ki bu zamanlar, Atatürk’ün varlığına, ışığına, bu millet ve vatan için yaptıklarını hatırlamaya en çok ihtiyacımızın olduğu zamanlardır” ifadelerine yer verdi.

(Saim Tunçman)

Paylaş