havadurum

Süne Mücadelesi ve Kahverengi Kokarca Zararlısı hakkında üreticilere bilgi verildi

Çanakkale Ticaret Borsası toplantı salonunda Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün katkılarıyla “Bitki Sağlığı Programı” eğitimi kapsamında “Süne Mücadelesi ve Kahverengi Kokarca Zararlısı" sunumu gerçekleştirildi.

1319

Tarım ve Orman Bakanlığı 2024 yılı “Bitki Sağlığı Programı" neticesinde Çanakkale Ticaret Borsası toplantı salonunda Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile birlikte “Süne Mücadelesi ve Kahverengi Kokarca Zararlısı" hakkında hizmet içi eğitim toplantısı düzenlendi. Söz konusu eğitime; Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ramazan Eren, Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nden konu uzmanları, İl ve İlçe Müdürlüğü teknik personeli ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü öğrencileri katılım sağladı.

Önemli sunumlar gerçekleştirildi

Açılış konuşması sonrasında “Süne Zararlısı ile Mücadele" hakkında Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nden Ziraat Mühendisi Erkan Yılmaz sunum düzenleyerek üreticiler bilgilendirdi. Sunum sonrasında Çanakkale’de süne mücadelesinde görev alan tüm ekip şeflerine söz verilerek sorumlu oldukları bölgeler hakkında konuşuldu. Bundan sonra yapılması gerekenler anlatıldı.

Çalışmalar zamanla amacına ulaşacak

Anlatılan konuların ardından “Kahverengi Kokarca ve Mücadelesi" hakkında Ziraat Mühendisi Birol Mıhçı sunumunu gerçekleştirdi. Soru ve cevaplardan sonra Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz söz alarak; Süne Mücadelesi ve diğer çalışmalar için Çanakkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsüne teşekkür etti, üreticilerin İl Müdürlüğün çalışmalarını takip etmeleri ve verilen uyarılara dikkat ederek mücadelelerini yapmaları gerektiğini yapılan çalışmaların ancak o zaman amacına ulaşacağını belirtti.

(SAİM TUNÇMAN)
Paylaş