DOLAR 31.0915 %0.33
EURO 33.7136 %0.21
G.ALTIN 2024.4703 %0.37
BITCOIN 50942.2804 %-1.96
ETHERIUM 2926.3922 %-2.76
havadurum

Squid Game The Challenge Gerçek Mi? Squid Game The Challenge Nedir?

Squid Game The Challenge Gerçek Mi sorusu son dönemlerde gündemini koruyor. Squid Game dizisinin gerçek hayata uyarlanmış versiyonu olan Squid Game: The Challenge, Netflix’te izleyicilerle buluştu. Peki Squid Game: The Challenge nedir? Squid Game: The Challenge gerçek mi? İşte yarışma programı hakkında merak edilenler…

3988

Netflix’in en çok izlenen dizisi Squid Game’in gerçek hayata uyarlanmış versiyonu olan Squid Game The Challenge, 22 Kasım 2023’te yayınlanmaya başladı. Peki Squid Game The Challenge nedir Squid Game The Challenge gerçek mi İşte merak edilenler…

Squid Game The Challenge Nedir?

Squid Game The Challenge, Netflix’in Squid Game dizisine dayanan bir yarışma programıdır. Dizide olduğu gibi, bu programda da 456 gerçek yarışmacı, hayatlarını değiştirecek 4.56 milyon dolarlık bir ödül için beceri ve karakterlerini sonuna kadar test ederler. Yarışmacılar, çocukluk oyunlarından esinlenen zorlu parkurlarda mücadele ederken, her turda elenenler “öldürülür”. Ancak, gerçek hayatta olduğu gibi, ölüm gerçek değildir. Elenen yarışmacılar, sahte kan ve makyajla ölü taklidi yaparlar. Ayrıca, yarışmacılar istedikleri zaman oyundan çekilebilirler. Yarışma programı, 16 gün boyunca devam eder ve sonunda hayatta kalan tek bir yarışmacı büyük ödülü kazanır.

Squid Game The Challenge Gerçek Mi?

Squid Game The Challenge, gerçek hayatta gerçekleştirilen bir yarışma programıdır. Ancak, yarışma programının yapımcıları, Squid Game dizisindeki gibi insanların gerçekten öldürülmediğini, her şeyin kontrollü bir şekilde sahnelendiğini belirtiyorlar. Yarışma programının çekimleri, Güney Kore’nin Seul kentindeki bir stüdyoda ve çevresindeki alanlarda yapıldı. Yarışma programına katılan yarışmacılar, dünyanın farklı ülkelerinden seçildi. Yarışmacılar, yarışma programına katılmak için gönüllü olduklarını ve herhangi bir zorlama veya baskı olmadığını söylüyorlar. Yarışma programının ilk beş bölümü, 22 Kasım 2023’te Netflix’te yayınlandı. Kalan bölümler ise haftalık olarak yayınlanacak.

Squid Game The Challenge Hakkında Merak Edilenler

Squid Game The Challenge hakkında merak edilen bazı sorular ve cevapları şöyle

Squid Game The Challenge, Squid Game dizisinin ikinci sezonu mu?

Hayır, Squid Game The Challenge, Squid Game dizisinin ikinci sezonu değildir. Squid Game The Challenge, Squid Game dizisine dayanan ayrı bir yarışma programıdır. Squid Game dizisinin ikinci sezonu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır.

Squid Game The Challenge’da hangi oyunlar oynanıyor?

Squid Game The Challenge’da, Squid Game dizisindeki oyunlara benzer oyunlar oynanıyor. Bunlar arasında, kırmızı ışık yeşil ışık, şeker kalıbı, ip çekme, cam köprü, kare oyunu ve son oyun yer alıyor. Ancak, yarışma programında, oyunların bazıları dizidekinden farklı kurallarla veya farklı zorluk seviyeleriyle oynanıyor.

Squid Game The Challenge’da yarışmacılar nasıl seçildi?

Squid Game The Challenge’da yarışmacılar, dünyanın farklı ülkelerinden seçildi. Yarışma programına katılmak isteyenler, Netflix’in web sitesindeki bir formu doldurarak başvuru yapabildiler. Başvuru yapanlar arasından, yapımcılar tarafından rastgele seçilen 456 kişi, yarışma programına davet edildi. Yarışmacılar, yarışma programına katılmadan önce, yarışma programının kurallarını ve risklerini kabul ettiklerine dair bir sözleşme imzaladılar.

Squid Game The Challenge’da yarışmacılar ne kadar kazanıyor?

Squid Game The Challenge’da, yarışma programının sonunda hayatta kalan tek bir yarışmacı, 4.56 milyon dolarlık büyük ödülü kazanıyor. Diğer yarışmacılar ise, yarışma programına katıldıkları için herhangi bir para ödülü almıyorlar. Ancak, yarışma programının yapımcıları, yarışmacıların seyahat, konaklama ve yemek masraflarını karşılıyorlar.

Squid Game The Challenge’da hile var mı?

Squid Game The Challenge’da, yarışma programının ilk bölümlerinin yayınlanmasından sonra, bazı izleyiciler ve yarışmacılar, yarışma programında hile yapıldığına dair iddialarda bulundular. Bu iddialara göre, yarışma programında, bazı yarışmacılar, yapımcılar tarafından korundu, bazı yarışmacılar ise, diğer yarışmacıları eleyebilmek için yapımcılarla iş birliği yaptı. Yarışma programının yapımcıları ise, bu iddiaları yalanlayarak, yarışma programının adil ve şeffaf bir şekilde yürütüldüğünü söylediler. Yarışma programının gerçekliğini ve güvenilirliğini kanıtlamak için, yarışma programının çekimlerine ilişkin görüntü ve belgeleri yayınladılar.

(Erhan Taylan)

Paylaş