DOLAR 28.941 %0.14
EURO 31.2155 %-0.20
G.ALTIN 1885.5117 %0.57
BITCOIN 44039.33 %0.61
ETHERIUM 2263.9601 %-0.05
BIST100 7945.18 %0.14
havadurum

Spotify'ın Premium'un üst sürümü geliyor! Supremium nedir? Ücreti ne kadar?

Spotify'in Hi-Fi destekli yüksek fiyatlı "Supremium" paketinin özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı. Buna göre yeni paket, kayıpsız ses ve yapay zekâ özellikleriyle gelecek. Peki bu paketin özellikleri ne? Fiyatı ne kadar? İşte detaylar…

1238

Spotify, 2021 yılında yüksek kaliteli ses sunacak Hi-Fi destekli bir paket duyurmuştu. Ancak sonrasında Premium’a oranla daha yüksek bir ücretle gelecek bu paketle ilgili pek fazla gelişme yaşanmadı. Hatta şirket, 2022’de Hi-Fi paketini süresiz ertelediğini bile duyurdu. Geçtiğimiz haziran ayında, Supremium paketiyle ilgili gelişmeler yaşandı. Bloomberg tarafından ortaya atılan iddialarda, yeni paketin “Supremium” olarak adlandırılacağı ve yakında geleceği öne sürüldü. Supremium için bekleyiş sürerken bugün fiyat ve özellikler de dahil yeni bilgiler ortaya atıldı.

Supremium’un özellikleri ne?

Hypixely kullanıcı ismine sahip bir Reddit kullanıcısı, uygulama kodlarında Supremium paketine dair bilgilere ulaştı. Bulgulara göre yeni paket, yapay zekâyla çalma listesi oluşturma, gecikme olmayan 24 bit kayıpsız ses gibi özelliklere sahip olacak. Kodlara göre Supremium abonelik paketi, her ay 30 saat sesli kitap dinleme imkânını kullanıcılara tanıyacak. Kütüphanenizi modunuza, yaptığınız aktiviteye veya türlere göre ayarlama da Hi-Fi destekli pakette bulunacak. Bu özelliklerin yanında, şarkılar arasında daha iyi geçişler yapma, çalma listelerindeki şarkıları ruh hâlinize ve türe göre filtreleme gibi gelişmiş karışık çalma araçları da sunacak. Hatta dinleme alışkanlıklarınız hakkında daha fazla bilgi edinmenizi ve nelerin size en uygun olduğunu görmenizi sağlayacak “soundcheck” isimli bir özelliği de Supremium’da göreceğiz.

Ücreti ne kadar olacak?

Bunun yanı sıra Reddit kullanıcısı, yeni paketin fiyatına dair bilgilere de rastladı. Kodda, Supremium’un fiyatının 19,99 dolar olacağı görüldü. Bu fiyat, daha önce çıkan sızıntılarla uyuşuyor.

Spotify’dan açıklama geldi!

Spotify’dan konuyla ilgili açıklama geldi. Bir şirket sözcüsü, The Verge’e yaptığı açıklamada kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sürekli yenilendiklerini ve fikir ürettiklerini ifade etti. Ancak yeni özellikler hakkındaki spekülasyonlar hakkında yorum yapamayacaklarını ve paylaşacak yeni bir şeylerinin olmadığını da ekledi. Şirketten gelen açıklamalar, özellikleri doğrulamazken paketin çıkış tarihiyle ilgili de bir bilgi vermiyor. Yapılan açıklamalarda, çıkış tarihiyle ilgili açıklamalar yapılmadı.

Türkiye’de Supremium ne kadar olacak?

Spotfiy Premium’un ABD’deki ücreti 10,99 dolar. Bu da Supremium’un %81 oranda daha fazla bir ücrete sahip olabileceğini gösteriyor. Bu oranı, Premium’un 39,99 TL olduğu Türkiye’ye uyarladığımızda ise 70-75 TL arasında bir fiyata denk geliyor.

(Damla Yeltekin)

Paylaş