DOLAR 28.9242 %0.08
EURO 31.2278 %-0.16
G.ALTIN 1886.7721 %0.64
BITCOIN 44086.72 %0.72
ETHERIUM 2272.9395 %0.34
BIST100 7855.06 %0.09
havadurum

Siyasal Bilgiler Fakültesi Açılış Dersi düzenlendi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Dersi düzenlendi.

587

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Dersi Troia Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Açılış dersine; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veli Yılancı, akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı.

Yılancı; "Başarılı ve keyifli bir üniversite hayatı diliyorum"

ÇOMÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Dersi; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veli Yılancı, yeni akademik yılın fakültenin tüm mensupları için başarılı geçmesini dileyerek, "Aramıza yeni katılan değerli birinci sınıf öğrencilerimizi fakültemizi tercih etmiş olmalarından dolayı gönülden kutluyor, başarılı ve keyifli bir üniversite hayatı diliyorum" şeklinde konuştu.

Erenoğlu; "Yeni programlar ve dersler açacağız"

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale'nin eşsiz güzellikleri arasında, Türkiye'nin en köklü siyasal bilgiler fakültelerinden biri olan, ÇOMÜ Siyasal Bilgiler Fakültesinin kuruluşundan bu yana Türkiye'nin yetiştirdiği değerli siyasetçilere, bürokratlara ve akademisyenlere ev sahipliği yaptığını vurgulayarak; "Fakültemiz, çağdaş eğitim anlayışı ve güçlü akademik kadrosuyla, öğrencilerini küreselleşen dünyada ihtiyaç duyulan nitelikli bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu yılki akademik yılımızda, fakültemizin eğitim-öğretim kalitesini daha da artırmak için yeni çalışmalara da imza atacağız. Yüzde 100 İngilizce eğitim veren fakülteye dönüşümü noktasında yeni programlar ve dersler açacağız. Uluslararasılaşma faaliyetlerimizi daha da güçlendireceğiz" dedi.

"Sosyal Bilimlerin Doğası ve Üniversite" başlıklı sunum gerçekleşti

Öğrencilerin araştırma ve geliştirme faaliyetlerine destek olacak altyapıyı geliştirmeye devam edeceklerini belirten Rektör Erenoğlu, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz'a iki komşu kentin iki üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi arasındaki işbirliğinin güçlenmesine katkılarından dolayı teşekkür etti. Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz'ın, "Sosyal Bilimlerin Doğası ve Üniversite" başlıklı sunumunun ardından açılış dersi, hediye takdimi ile son buldu.

Rektör Yılmaz Rektör Erenoğlu'nu ziyaret etti

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu'nu makamında ziyaret etti. Ziyarette; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Prof. Dr. Dinçay Köksal, Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Erkan Bil de hazır bulundu.

(Duygu Yılmaz)

Paylaş