DOLAR 31.1434 %0.14
EURO 33.8569 %0.13
G.ALTIN 2040.6402 %0.44
BITCOIN 56286.4709 %3.35
ETHERIUM 3229.0729 %1.37
havadurum

Seramik Mozaik Projesi'nde Kültürel Keşifler Yapıldı

Çanakkale Seramik Mozaik Yüzey Kaplama Projesi kapsamında, öğretim görevlileri ve öğrenciler, Çanakkale'nin tarihi ve kültürel mekanlarını kapsayan bir geziye katıldılar.

1921

Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Güzel Sanatlar Fakültesi, Çanakkale Seramikleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi) ile Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik San. A.Ş. işbirliğinde, Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası Açık Alan Kimliklendirme Çalışması kapsamında hayata geçirilen Seramik Mozaik Yüzey Kaplama Projesi'nin ikinci çalıştayına katılan öğretim görevlileri ve öğrenciler kent gezisi gerçekleştirdi.

Çanakkale'nin tarihi ve kültürel mekanlarını kapsayan bir geziye katıldılar

Hacettepe Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nden öğretim elemanları ve öğrenciler, 4-12 Şubat tarihleri arasında Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası Açık Alan Kimliklendirme Çalışması kapsamında Çanakkale Seramik Kalebodur Çan Fabrikası bünyesinde Atölye Kale departmanında çalışmalar yürüttüler. Bu süreçte, grup, Çanakkale'nin tarihi ve kültürel mekanlarını kapsayan bir geziye katıldı.

Hem akademik hem kültürel

Gezi kapsamında, Troya Müzesi ve Troya Antik Kenti gibi önemli noktaları ziyaret eden grup, aynı zamanda Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi, Kent Müzesi ve Arşivi ile Aynalı Çarşı'yı da gezerek kentin tarihine yönelik bilgi sahibi oldular. Bu etkinlik, öğrencilere hem akademik hem de kültürel anlamda zengin bir deneyim sunmuş oldu.

(DAMLA YELTEKİN)
Paylaş