havadurum

Semizoğlu, “Çanakkalemizin turizmini ön plana çıkarmak çalışıyoruz”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Turizm hareketliliği sağlamanın yanı sıra ihracat gibi diğer işbirliklerinin de artırılması için çalışıyoruz” dedi.

1513

Bulgaristan Seyahat Acentesi ve İrels Travel Firma Sahibi Naci Aktürk Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunu ziyaret etti. ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Sayman Üye Turgay Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ahmet Çelik ve Akın Yalman hazır bulundu.

“Çanakkale’ye gelen Bulgar turistlerin sayısında ciddi bir artış oldu”

Ziyaret hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak; Çanakkalemizin turizmini ön plana çıkarmak, turizm hareketliliğini arttırmak için çalışıyoruz. Coğrafi yakınlığımızı, sosyo ekonomik ve ticari ilişkilerimizi bir avantaj olarak kullanarak Balkan pazarını hedeflemiştik. 2022 Haziran ayında “Every Season Çanakkale” mottosu ile Sofya Ticaret Müşavirliğimiz işbirliğinde Sofya’da tur operatörleri ile bir araya gelip Çanakkale’yi anlatmıştık. Bu etkinliğimizden sonra Çanakkale’ye gelen Bulgar turistlerin sayısında ciddi bir artış oldu. Bulgaristan medyası “Türkiye’de 2023’te Popüler Olacak Üç Yeni Destinasyon” başlığıyla yayınladığı haberde Çanakkale’ye yer verdi. Turizm hareketliliği sağlamanın yanı sıra ihracat gibi diğer işbirliklerinin de artırılması için çalışıyoruz. Naci Bey ile de bu doğrultuda görüşerek yapılabilecek ortak çalışmalar ile ilgili istişarede bulunduk.” dedi.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş