havadurum

"Şehit cenazelerinde siz de vardınız"

706

AK Parti`nin Çanakkale Milletvekili Adayı Ayhan Gider, seçim çalışmaları kapsamında Çanakkale`de esnaf ziyaretlerinin yanı sıra, Barbaros Mahallesi`nde seçim bürosu açılışı ile Dümrek ve Akçapınar köylerini ziyaret etti. Yaptığı ziyaretler esnasında halka seslenen Gider, seçimlerde halkın vereceği karara göre sadece Türkiye`nin değil tüm dünyanın kaderinin etkileneceğini ifade ederek; "14 Mayıs günü ülkemiz sadece bir seçime gitmiyor. 14 Mayıs`ta bizler Türk Milleti olarak bir karar vereceğiz, bir irade beyanında bulunacağız. Ortaya koyacağımız irade; sadece Edirne`nin Hakkari`nin kaderini belirlemeyecek. Dünyanın dört bir yanındaki mazlum milletler bu seçimin sonuçlarını yaşayacak.108 yıl önce Çanakkale`de, 101 yıl önce Sakarya`da Dumlupınar`da Kocatepe`de Mustafa Kemal önderliğinde mazlum milletlerin kaderini nasıl değiştirdiysek, 14 Mayıs`ta da alacağımız kararla, Bosna`nın, Karabağ`ın, kaderi değişecek. Libya`nın, Musul`un Kerkük`ün kaderi değişecek. Boyunduruk altındaki 40 milyonluk Güney Azerbaycan da, Türkiye sayesinde ayağa kalkan Gagavuzlar da memleketimizin alacağı kararı bekliyor. Neden biliyor musunuz? Bu seçimde; güçlü ve mazlumların hakkını koruyan Türkiye`yi savunan tek bir taraf var da ondan. Mustafa Kemal`in, Manda ve himayeyi kabul etmiyoruz sözünü hayata geçiren tek bir taraf var da ondan. Avrupa`nın aferini peşinde koşanlarla, Bosna`dan, Karabağ`dan, Musul`dan Kerkük`ten Allah razı olsun bekleyenlerin seçimi bu. Celladına aşık olanlarla, Milletine aşık olanların seçimi bu. Ancak bu seçimden de bizler yine alnımız ak bir şekilde çıkacağız. Dün nasıl çıktıysak, bugün de yarın da bu oyunları bozacağız. Dün Anafartalar`da ne yaptıysak, 14 Mayıs`ta bir kez daha aynısını yapacağız. Samsun`da, Amasya`da Erzurum`da Sivas`ta neler yaptığımızı hatırlayarak bozacağız. Bozmak zorundayız. Bu bizim tarihe karşı bir görevimiz" dedi.

"Şehit cenazelerinde siz de vardınız"
HDP Eşgenel Başkanı Mithat Sancar`ın, Kılıçdaroğlu`nu destekleme kararı hakkında konuşan Ayhan Gider, Millet İttifakı`nın gizli ortağı olan HDP`nin artık resmi bir ortağa dönüştüğünü ifade ederek; "Bu seçim; PKK`nın desteklediği 7`li masa ile, Tam Bağımsız Türkiye diyen Cumhur İttifakı`nın seçimi. Bakın artık 7`li masa diyoruz. Biz dün de bunların 6`dan fazla olduğunu biliyorduk, söylüyorduk dün kendileri de itiraf ettiler. HDP`nin Genel Başkanı Mithat Sancar, Kılıçdaroğlu`nu destekliyoruz dedi. "Kılıçdaroğlu ile stratejik hedeflerimiz örtüşüyor. Bu yüzden biz de destekleyeceğiz" diyor. Hayırdır, nasıl bir hedef bu? Onu da söyleyiverin. Ey Kılıçdaroğlu, PKK`nın sözcüsü ile sen hangi ortak hedefi paylaşıyorsun? Atatürk`ün partisi diye CHP`ye gönül vermiş hemşerilerim; Mustafa Kemal`in dünya görüşüyle, PKK`nın hedeflerini aynı yere koyan zihniyete dur demeyecek misiniz? Ezine`de şehit Fatih Duru`nun, Yenice`de şehit Gökhan Keskin`in katilleriyle, sizi aynı sepete koyup piyon yapan bu zihniyete dur demeyecek misiniz? Çanakkaleli şehitlerimizin cenazelerinde siz de vardınız. Her partiden, kalbi memleket için çarpan herkes oradaydı. Şehitlerimizin cenazesinde birlikte saf tuttuk, birlikte ağladık. Hepimizin yüreği dağlandı. CHP`li kardeşlerim, siz de o cenazede PKK`ya lanetler okudunuz. Şimdi aynı PKK`nın elini sıkan, aynı PKK ile aynı hedeflere yürüyen Kılıçdaroğlu`na bir çift sözünüz yok mu?" dedi.

"Sığınacak başka vatanımız yok"
Türkiye`yi sıkıntılardan kurtarmanın yolunun, birlik olmaktan geçtiğini belirten Ayhan Gider; "Türk Milleti, bir ve beraber oldukça, her türlü zorluğun üstesinden gelir. Şikayetleriniz mi var? Olabilir. Ekonomik sıkıntılar mı var? Olabilir. Bunları yine birlikte aşacak, birlikte çözeceğiz. Seni, benden başkası düşünmez. Beni senden başkası düşünmez. Sen düşünce elini yine ben tutacağım. Ben düşünce yine sen benim elimi tutacaksın. Bizim sığınacak başka bir vatanımız yok. Bu yüzden yeni bir Türkiye`yi inşa ediyoruz. Bunu da birlikte yapıyoruz. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Allah`ın izniyle yine hep birlikte el ele başaracağız" dedi.
(Atilla Akın)

 

Paylaş