DOLAR 27.2736 %0.26
EURO 28.9425 %0.30
G.ALTIN 1673.3735 %-0.13
BITCOIN 26190.37 %-0.45
ETHERIUM 1586.8865 %-0.01
BIST100 8292.21 %0.26
havadurum

Sardis Başvuruları başladı

İnovasyon ve yaratıcılığı odağında olan, finans dünyasındaki değişime ayna tutan Sardis Awards, güncel kategorileri ve uzman isimlerden oluşan değerlendirme kuruluyla 2023 macerasına başladı.

209
Finans dünyasının tüm bileşenlerinin buluşacağı, yenilikçi projelerin ve pazarlama başarılarının ödüllendirileceği Sardis Ödülleri'ne başvurular 5 Haziran itibariyle faaliyete başladı. Global trendler doğrultusunda kurgusu her sene kendini yenileyen Sardis Awards; veri odaklı yaratıcılıktan teknolojinin yenilikçi kullanımına, dijital pazarlamadan pozitif sosyal etkiye kadar geniş bir yelpazede yer alan çalışmaları ele alacak.

İnovasyon Bölümü'nde yer alan, finansal kuruluşların; dijital platformlar, finansal teknoloji şirketleri ve teknoloji girişimleri gibi üçüncü partilerle gerçekleştirdikleri API bazlı işbirliklerini ödüllendiren başlık; Ekosistem Geliştiren İşbirlikleri olarak güncellendi. Veri kullanımının finans sektöründeki başarılı sonuçlarını ödüllendiren Veri Stratejileri başlığında ise; bu sene şu kategoriler yer alıyor; Veriye Dayalı İnovasyon, Müşteri Deneyimi ve Kişiselleştirilmiş Finans Önerileri.

Chatbotlar, kişisel asistanlar, süreç optimizasyonu gibi alanlarda yapay zekâ ürünlerini ve işlemlerini kullanan projelerin yarıştığı; Teknolojinin Yenilikçi Kullanımı bölümünde bu senin yenilenen kategori ise; finansal varlıkların yanı sıra KVVK kapsamındaki verilerin de güvende kalmasını sağlayan yenilikçi güvenlik çözümlerinin yarıştığı; Siber Güvenlik Uygulamaları da yer alıyor.

Önceki senelerde olduğu gibi, toplumsal, çevresel ve ekonomik sorunlara çözüm öneren, kamuoyundaki bilinç ve farkındalığı artıran çalışmalar Pozitif Sosyal Etki Bölümü'nde yer alacak. Bu bölümde, kadınlara ve toplumsal cinsiyet ayrımına yönelik hayata geçirilen kurumsal sosyal sorumluluk projeleri de önemli bir yere sahip oluyor.
(Erhan Taylan)
Paylaş